Ben & Mateo naspievali hit Pavla Horňáka „Kdo ví“

Teenagerky už novú spevácku dvojicu Ben & Mateo poznajú, a najnovšie sa tento objav českej popovej scény predstavuje aj starším generáciám – ich mamám a starým mamám. Chalani totiž naspievali hit obľúbenej českej ikony 80. rokov Pavla Horňáka Kdo ví. Dvojica tak vzdala hold samotnému Pavlovi Horňákovi i autorovi pesničky Františkovi Janečkovi.

Benedikt Kis (13) a Mateo Klimek (14) sa pred pár dňami vybrali do pražského Hudobného divadla Karlín, kde vstúpili na dosky, ktoré znamenajú svet. Obliekli si divadelné kostýmy, Ben si sadol ku klavíru, Mateo vzal gitaru a začali spievať.

Nešlo však o žiadny koncert, ale o nakrúcanie videoklipu k ich štvrtej spoločnej skladbe. Tentokrát dvojica nevydala pôvodnú autorskú pesničku, ale rozhodla sa prespievať český hit Pavla Horňáka z dielne Františka Janečka – pieseň Kdo ví.

Hoci Bena a Matea od Pavla Horňáka a Františka Janečka delia celé dekády, chlapci si prácu na skladbe užili a neskrývajú rešpekt a pokoru k jej autorovi a pôvodnému interpretovi. „Je to skvelá balada a máme radosť, že sa k nám pesnička dostala, takže Pavlovi Horňákovi i Františkovi Janečkovi veľmi ďakujeme,“ hovorí Mateo a Ben dodáva: „Veľmi dúfame, že sa bude páčiť i našim fanúšikom, pretože my sme si ju okamžite zamilovali.“

„Z toho, že chlapci túto moju pesničku oživili a že si ju vybrali, som mal samozrejme radosť. Budem im držať palec, aby sa im na scéne populárnej hudby darilo. A čo by som im na ich ceste odporučil? Vlastne im budem priať len šťastie, odporúčať nič nechcem, to nie je môj odbor,“ odkázal Benovi a Mateovi autor skladby František Janeček.

O novú hudobnú produkciu skladby Kdo ví sa postaral producent Martin Hájek. Singel Kdo ví je už štvrtým hudobným počinom speváckej dvojice, ktorá sa za necelé štyri mesiace po vstupe na scénu postupne stáva novým českým popovým fenoménom. Ich klipy majú na Youtube už takmer milión vzhliadnutí, a zdá sa, že od kultového úspechu boybandu Lunetic sa popová scéna dočkala ich nasledovníkov.

Po sérii prvých singlov a klipov plánuje nové duo i koncerty. Po uvoľnení protipandemických opatrení chcú Ben a Mateo na jar vyraziť na turné. Zatiaľ uvažujú o siedmich veľkých českých a moravských mestách – Prahe, Brne, Ostrave, Plzni, Českých Budějoviciach, Liberci a Pardubiciach. Zároveň plánujú čo najskôr zavítať a predstaviť sa tiež fanúšikom na Slovensku.

Ostatné klipy Bena & Matea:
* Beze slov
* Jsi moje star
* Až ke hvězdám


Musico Records s.r.o.

Viac o téme: #Ben & Mateo #kdovi #pavelhornak #pieseň #remake