Tvárou v tvár koncu civilizácie, keď udrie desivá epidémia, skupina ľudí bojuje v brutálnom zápase o prežitie.

Katastrofický seriál To The Lake, ktorý je napísaný podľa bestselleru Jany Vagnerovej, režíroval Pavel Kostomarov a je nominovaný na cenu Nika. Tak isto ako severské seriály, aj ruské vždy mali a majú svoje čaro. Už za totality sme pozerali „Sedemnásť zastavení jari“, Sibiriádu, či Bondarčukovu „Vojnu a mier“. Ruské herecké obsadenie nám ponúka kvalitu, ruská príroda nádherne kulisy a ruský režisér tomu všetkému dáva… „ruskosť“.

Ruské seriály su väčšinou poprepletané množstvom emócií, vnútorných rozhodovaní a na krutosť a násilie sa nezabúda. Na druhej strane práve tento ruský seriál je akoby viac prístupný aj nenáročnému divákovi, ktorý sa hneď po prvej epizóde stane závislý a chce pozerať ďalej. A nielen kvôli aktuálnej tematike, či dejovej línii, ale skôr kvôli jednotlivým postavám.

Pôvodný názov tejto série je Эпидемия (Epidémia), o ktorú presne ide. Od prvej epizódy sú udalosti, ktoré sa odvíjajú, až príliš známe. Prvýkrát sa však táto séria v Rusku vysielala v septembri 2019.

Už prvých pár minút seriálu vyvolá v človeku zdesenie. V škole nájdu nakazené dieťa a spôsob ako sa s ním zaobchádza je strašidelný. Následne zasiahne Moskvu záhadná epidémia a ďalej sa už odvíja príbeh skupinky nenakazených ľudí, ktorí utečú z hlavného mesta, aby našli miesto, ktoré pozná len jeden z nich a tam prečkali katastrofu, ktorá sa začína presúvať do celého sveta. Na tejto ceste musia čeliť nielen smrteľnej chorobe a rabujúcim násilníkom, ale hlavne zlu v sebe samých.


AdRev for a 3rd Party (v mene spoločnosti THE 13 BROTHERHOOD (Extreme Music)); AdRev Publishing, UNIAO BRASILEIRA DE EDITORAS DE MUSICA – UBEM, Sony ATV Publishing, SOLAR Music Rights Management, LatinAutorPerf, LatinAutor – SonyATV a spolky vlastníkov pr

Viac o téme: #epidémia #katastrofický #ruský #seriál #tothelake