Future Friends nahrala oficiálnu tanečnú verziu singla Emiliana, ktorú tento rok v marci vydal spevák CKay.

Renáta Tomášová, Warner Music CZ

Nigerijský hudobník sa celosvetovo preslávil s piesňou Love Nwantiti, ktorá dodnes nazbierala viac ako miliardu prehratí na Spotify a ďalšie stovky miliónov na ostatných digitálnych platformách.

V štatistike najpočúvanejších interpretov na Spotify je CKay na pozícii č. 200 a patrí teda právom medzi najväčšie globálne hviezdy súčasnosti. České futuristické duo Future Friends spevákovi ponúklo tanečnú úpravu aktuálneho singla, ten ju prijal a oficiálne vydal! Podobne ako Daft Punk využívajú aj Future Friends futuristickú image robotov. Na remixe pre CKaya v štýle slap house spolupracovali s dvojicou Harddope.

„Dostali jsme možnost zremixovat hit interpreta, který má na Spotify skoro 20 milionů unikátních posluchačů měsíčně. Něco takového se neodmítá,“ objasňujú vznik nahrávky Future Friends, ktorí svoju identitu skrývajú za masky robotov.

„Přes české zastoupení Warner Music jsme remix poslali managementu zpěváka a ten ji doporučil vydat. CKay je opravdová star, vůbec jsme nečekali, že by se naše nahrávka dostala až k němu. Oficiální vydání remixu je velkou událostí pro celou českou scénu.“


Future Friends Music

Po fantastickom úspechu Love Nwantiti v streamingovom priestore je tanečný remix pre CKaya veľkou príležitosťou dobyť aj rádiové hitparády. Future Friends patria k výrazným a tiež populárnym tanečným projektom v regióne. Vydali niekoľko singlov na značkách Magic, Soave, OneSeven alebo Loudkult

Tvorba lokálnych verzií sa zrejme stane bežnou súčasťou života v streamingových službách, ojedinele vznikajú už dnes. Ed Sheeran napríklad vydal niekoľko verzií singla 2step s hosťami z rôznych krajín.

Viac o téme: #CKay #Emiliana #futurefriends #novinka #singel