V akciou nabitom traileri sa predstavuje Dwayne Johnson ako superhrdina Black Adam.

Peter Gašparík, Continental film

Dwayne Johnson, celému svetu známy ako The Rock, patrí medzi najúspešnejších hercov súčasnosti. Superhrdinským filmom sa doteraz vyhýbal, akoby čakal na správnu príležitosť. Všetko nasvedčuje tomu, že prišla – tvorcovia práve teraz vypustili na svetlo sveta trailer filmu Black Adam, v ktorom stvárňuje mocného antihrdinu, známeho z komiksových príbehov vydavateľstva DC Comics. Film príde do kín 20. októbra.

V snímke sa Black Adam dostane na slobodu z väzenia v hrobke, kam bol zatvorený po tom, čo pred 5000 rokmi získal svoje sily od egyptských bohov. Je pripravený sa pomstiť tým, čo ho uväznili, no bude sa musieť vysporiadať aj s fungovaním súčasného sveta, ktorý nepozná.

V komiksoch patrí Black Adam medzi úhlavných nepriateľov hrdinu Shazama, ktorého už mali diváci a diváčky možnosť vidieť na striebornom plátne v jeho samostatnom filme z roku 2019. V aktuálnej filmovej novinke sa proti Adamovi postaví skupina známa ako Justice Society of America. Tvoriť ju budú Doctor Fate (Pierce Brosnan), Hawkman (Aldis Hodge), Atom Smasher (Noah Centineo) a Cyclone (Quintessa Swindel). Podrobnosti príbehu zatiaľ nie sú známe, je však možné, že odvekí nepriatelia budú musieť spojiť sily, aby sa postavili zákernému zlu.


Continental film

Réžie filmu sa ujal skúsený režisér Jaume Collet-Serra, ktorý má na svojom konte snímky ako Sirota, Non Stop či Expedícia: Džungľa, pričom na poslednom z nich spolupracoval aj so samotným Dwayneom Johnsonom. O scenár Black Adama sa postarala scenáristická trojica Adam Sztykiel, Rory Haines a Sohrab Noshirvani. Snímku prinesie do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film.

Viac o téme: #akčný #blackadam #continentalfilm #dwaynejohnson #scifi