Oravskí junáci „JA&ON“ pripomínajú v dojemnej skladbe „Nik nie je sám“

Jana Trellová, PR Manager

 

Oravská formácia „JA&ON” prináša netradičnú skladbu „NIK NIE JE SÁM” / /, ktorá ľuďom textovo, ale aj vizuálne chce pripomenúť, že aj v týchto náročnejších dňoch, nie sme so svojimi emóciami sami. Skladba odkazuje priamo aj na pomoc rodinám, ktoré napriek úsiliu zabezpečiť základné potreby na prežitie, ocitajú sa na pokraji životného minima.

 

 

Juraj Janček a Ondrej Ondrek sú mená, ktoré tvoria kapelu mladých junákov z Oravy. Už so vznikom ich formácie „JA&ON” pred dvoma rokmi vrátili späť na hudobnú scénu popový rap pre terajšiu generáciu. Pri tejto skladbe sa však junáci rozhodli zhudobniť emočnú tému jemnejším, spevavejším spôsobom.

„Myslím, že pripomínať ľuďom tradičné Vianoce v aktuálnej situácií môže v niektorých, ktorí nemôžu cestovať za svojimi najbližšími alebo s nimi byť, vyvolať smútok. Preto sme chceli prostredníctvom skladby povedať všetkým, že aj keď je situácia počas Vianoc nepriaznivá, nie sú sami a netreba sa báť požiadať o pomoc. Preto sme aj textovo, aj klipovo chceli vytvoriť akýsi odkaz tým, ktorí sa tak cítia“, opisuje myšlienku pesničky Juraj. Celkovo skladba poukazuje na hodnoty, ktoré počas roka strácame vzhľadom na okolnosti, ktorým sme vystavení. Stres, nátlak v práci či osobné problémy sú faktory vplývajúce na osobité reakcie pováh ľudí. Celkovo práve toto prispelo ku námetu na scenár vizuálu skladby.

„Chcel som zachytiť emóciu, že aj keď sa nám nedarí v živote a cítime sa niekedy sami, rodina nás nikdy nesklame. Koncept som postavil na puberťačke, keďže v tom veku decká riešia práve to, že sú nepochopené a cítia sa samé. V rámci tohto roka, kedy boli nielen školy viac menej zavreté a ľudia riešili nezamestnanosť, vznikalo v rodinách napätie, ponorka či nechuť tráviť s rodinou svoj čas. Preto je odzrkadlená téma uvedomenia sa, že napriek všetkému, nikdy nie sme sami a že rodina, či priatelia nás vždy podržia“, vysvetľuje kompozíciu videoklipu režisér Adrián Kutný.

Song sa nahrával pod dozorom momentálne najlepšieho gitaristu Jimiho Cimbalu v Randal Factory, hudbu a text si junáci zložili sami. Chalani touto emotívnou skladbou so silnou výpovedou však chcú pomôcť rodinám, ktoré na tom nie sú najlepšie. Preto sa rozhodli okrem vlastného príspevku pre nadáciu, prostredníctvom skladby spraviť zbierku pre „Námestovský Anjel“ / www.namestovskyanjel.sk /, ktorá pomáha oravským rodinám v núdzi.

„Účelom nášho fondu a zbierky, ktorú zorganizovali Juraj s Ondrom je združovať finančné prostriedky pre pravidelnú i jednorázovú pomoc rodinám a jednotlivcom, ktorí sa z dôvodu ťažkej choroby alebo iných závažných dôvodov ocitli vo vážnej finančnej tiesni. Zameriava sa najmä na zvýšenie kvality života ľudí v núdzi, čo je v týchto časoch náročnejšie ako kedykoľvek predtým“, vysvetľujú náročnosť pomáhať počas Covid-19 zriaďovatelia Námestovského Anjela.

Chalani aktuálnym singlom zverejnili pod klipom aj priame linky, kam fanúšikovia môžu poslať svoju finančnú pomoc. „Veríme, že aspoň takto vieme pomôcť tým, ktorí to potrebujú. Či už sú to ľahké alebo náročnejšie dni, netreba zabúdať, že nik nie je sám“, uzatvára s nádejou Ondrej.

Viac info:
Námestovský anjel
Pomôcť môžete tu:
číslo účtu: SK83 7500 0000 0040 1005 3921
právna forma: neinvestičný fond
zapísaný do registra neinvestičných fondov dňa 5.2.2010
IČO: 45732141


Ja & On (2020) ©

Viac o téme: #ja-on #nikniejesam #novinka #oravskijunaci #singel