George Clooney v hlavnej roli, ale aj ako režisér sci-fi eposu The Midnight Sky

Film „The Midhight Sky“ bol natočný podľa románu Lily Brooks-Daltonovej „Good Morning, Midnight“. Opisuje smrteľne chorého vedca, ktorý sa pokúša varovať vracajúcu sa vesmírnu loď pred kataklizmatickou udalosťou na Zemi.

Film začína šialenou evakuáciou na arktickej výskumnej stanici. Keď sa vedci rútia preč pred nemenovaným kataklizmom, Augustine Lofthouse (George Clooney) odmieta odísť. Monitoruje ubúdajúce rádiové signály ľudstva, ktoré sa snaží skryť pred blížiacou sa skazou. Počas svojej udržujúcej liečby je prerušený šokujúcim prekvapením. Nájde mladé dievča Iris (Caoilinn Springall), ktoré bolo náhodne zabudnuté na výskumnej stanici.

Medzitým niekde vo vesmíre je výskumná loď Aether na ceste naspäť na Zem po úspešnej misii na mesiaci Jupitera. Astronauti potvrdili, že novoobjavený mesiac je skutočne obývateľný. Avšak nedarí sa im s nikým na Zemi nadviazať kontakt. Posádka sa po svojej dlhej misii túži dostať domov. A v Arktíde sa Augustín a jeho nová spoločníčka zúfalo snažia varovať ich pred návratom.

Spojenie sa nakoniec podarí, medzitým nastane zopár zvratov, nejaké to napätie a ako to už v amerických filmoch býva, nesmie chýbať prekvapenie a nakoniec nádej. Tento film si nepozriete 2x, ale obsahuje zaujímavé, až dôkladne premyslené efekty a v určitých chvíľach vám bude trochu mrazivo. Nie je to na Oscara, ale kto zvládol Gravity, ten si to rád pozrie.

The Midnight Sky si môžete pozrieť od 23. decembra na Netflixe.


Netflix

Viac o téme: #film #georgeclooney #scifi #themidnightsky