Akčný Liam Neeson v boji proti skorumpovaným agentom FBI vo filme „Honest Thief“

Liam Neeson prichádza opäť v roli „tvrdého“ akčáka vo filme Honest Thief (Pre balík prachov). Tentoraz je to bývalý bankový lupič, ktorý sa snaží napraviť situáciu, ale cestu k čestnej budúcnosti mu prekazia dvaja nie dostatočne premýšľajúci agenti FBI, ktorí tiež túžia po lepšej budúcnosti. Zápletka je ohromujúco jednoduchá a bez prekvapení.

Nepolapiteľný bankový lupič, ktorý si vyslúžil meno „zbojník In and Out“ ukradol malým bankám deväť miliónov dolárov za deväť rokov. Neskôr sa však Tom stretáva s koketnou Annie (Kate Walsh), ktorá pracuje ako správkyňa self-storage (skladov na prenájom) a do ktorej sa zamiluje. Tom chce s Annie prežiť zvyšok života, ale nechce ťahať svoju minulosť so sebou. A tak zavolá do bostonskej kancelárie FBI, kde mu telefonát zdvíha hlavný agent Sam Baker (Robert Patrick). Sam Tomovi neverí a poverí jeho preverením dvoch mladých agentov, ktorí si ale tiež chcú trochu prilepšiť.

Narad prídu strielačky, naháňačky, falošné obvinenia, jeden mŕtvy agent, jeden slušný agent a jeden agent s výčitkami svedomia. Medzitým si môžete odskočiť pre niečo pod zub, lebo ostane pár minút aj na patetické vyznania. Niet čo dodať. Liam Neeson sa naozaj snažil, ale keď je scenár „jednoduchý“, tak to do výrazu nedáte. Nelogické konanie sa tu dá počítať na tucty, tak sa tým vôbec netreba zaoberať. Ale psíčkarov poteší vysúdený pes dobromyseľného a jediného mysliaceho agenta, ktorý má naozaj milý kukuč. 🙂


Briarcliff Entertainment

Viac o téme: #akčný #film #honestthief #liamneeson #triler