Helena Vondráčková pre fanúšikov pripravila špeciálny trojalbum aj s doposiaľ nevydanými piesňami a jednou novinkou.

Tomáš Karpel, Universal Music s.r.o.

Pri príležitosti významného životného jubilea vydáva česká popová ikona 3CD pomenované súhrnne Nejkrásnější na světě je láska.

Helena Vondráčková si tak ku krásnemu sviatku nadelila mimoriadnu kolekciu, na ktorej nájdeme výber tých najlepších a najkrásnejších piesní o láske, ktoré za svoju veľkolepú kariéru stihla speváčka vydať. A nielen to! Medzi 62 nahrávkami nájdeme taktiež pätnásť doposiaľ nevydaných skladieb a jednu úplne novú pieseň s názvom „Pojď se mnou hledat modrý květ“, ktorú Vondráčková nahrala špeciálne pre tento album.

„Ja takmer o ničom inom v živote nespievam,“ hovorí Helena o tom, prečo zvolila zrovna takýto koncept albumu. „V mojom nesmierne pestrom spevníku by sa čestných výnimiek našlo ozaj iba niekoľko. Téma lásky je totiž najdôležitejšou témou väčšiny piesní. S takým silným citom, akým je láska, sa dá pracovať donekonečna a v akomkoľvek veku!“ odkazuje fanúšikom.

Na troch CD tak nájdeme 62 piesní, vrátane pätnástich doposiaľ nevydaných skladieb a nový singel „Pojď se mnou hledat modrý květ“, ktorý vznikol v spolupráci s textárom Josefom Peterkom a skladateľom Karlom Maříkom, ktorý má na svedomí aj zatiaľ posledný Helenin radový album s názvom Tvrdohlavá.


Helena Vondráčková – téma

Nebudeme ochudobnení ani o balady, muzikálové árie, či filmové piesne legendárnej českej speváčky. Každý disk navyše obsahuje špeciálny live bonus, takže sa môžeme tešiť napríklad na duet s Karlom Gottom zo spoločného turné, na Heleninu interpretáciu slávneho hitu „The Power Of Love“ alebo francúzsky šansón „Parlez-moi d’amour“. Na albumoch taktiež nájdeme niekoľko duetov s renomovanými hosťami, medzi ktorými nemôže chýbať už spomínaný Karel Gott, ale aj Lucie Bílá, Waldemar Matuška, Jiří Korn, Richard Müller, Michal David, Bára Basiková, David Hasselhoff a ďalší.

„Vybrať tie najkrajšie love songy aj vzhľadom k tomu, že väčšina mojich piesní je o láske bola ťažká úloha. Nakoniec sa to podarilo. Snáď táto kolekcia pesničiek o láske prinesie trochu radosti do súčasnej zložitej doby,“ uzatvára medzinárodne najúspešnejšia a najpredávanejšia česká speváčka všetkých dôb o narodeninovej kolekcii Nejkrásnější na světě je láska.

Viac o téme: #helenavondrackova #kolekcia #nejkrasnejsinasvetejelaska #novinka #trojalbum