Česká romantická komédia „Prezidentka“ z prostredia prezidentského úradu štátu.

Magic Box Slovakia

Kateřina Čechová (Aňa Geislerová), historicky prvá česká prezidentka, má za sebou rok v úrade.  Je zahltená  prácou:  jej program je každý deň nabitý k prasknutiu.

Občas by si chcela odpočinúť bez pozornosti celej republiky. Jedného dňa sa odhodlá k riskantnému kúsku. Vezme si parochňu a v dokonalom preoblečení sa  v noci potajme vytratí z hradu. Plán jej vyjde dokonale. Kateřině sa nočné  dobrodružstvo – inkognito v podhradí medzi ľuďmi zapáči.

Zoznamuje sa so sochárom Petrem (Ondřej Vetchý), kvôli ktorému sa do mesta vydáva každú noc. Petr nemá ani poňatia o tom, kto táto okúzľujúca žena, do ktorej sa zamiloval v skutočnosti je.  Situácia sa však vymkne kontrole a prezidentkine nočné výlety vyjdú najavo. Kateřina sa musí veľmi snažiť, aby dokázala vyriešiť tento štátnicky prešľap, ustáť vo svojej funkcii a ešte si aj vybojovať právo na lásku, ktorá jej patrí rovnako ako ktorémukoľvek inému človeku na svete.

Romantickú komédiu Prezidentka režíroval Rudolf Havlík, ktorý si priazeň divákov získal už filmom Rozprávky pre Emu (2016) . Do hlavných úloh obsadil skúsených a obľúbených hercov Aňu Geislerovú a Ondřeja Vetchého. Vo filme uvidíme i Juraja Loja, Jiřího  Langmajera, Vandu Chaloupkovú a ďalších.

Viac o téme: #kino #premiéry #Prezidentka