Odhodlanie a viera pomáha prekonať nástrahy a rozbehnúť kariéry troch víťazov NBA, „Vzostup“.

Film Vzostup rozpráva triumfálny príbeh pozoruhodnej rodiny, z ktorej vzišla prvá trojica bratov, ktorí sa ako prví v histórii NBA stali šampiónmi – Giannis a Thanasis Antetokounmpovci z Milwaukee Bucks a Kostas Antetokounmpo z Los Angeles Lakers, ako aj ich mladší brat Alex.

Príbeh Antetokounmpovcov bude pre divákov jedinečný, pretože sa v ňom mieša ich nigérijské dedičstvo, grécka národnosť a výnimočná športová zdatnosť. Vo filme Vzostup budú svedkami toho, ako odhodlanie, viera a neochvejná vízia pomohli jednej rodine prekonať nástrahy a rozbehnúť kariéry troch víťazov NBA – dvojnásobného MVP Giannisa a jeho bratov Thanasisa a Kostasa.

Počas sezóny 2020/2021 pomohli Giannis a Thanasis Bucks získať prvé majstrovské prstene za 50 rokov, kým Kostas hral za víťazov predchádzajúcej sezóny Lakers. Po tom, čo Vera a Charles Antetokounmpovci emigrovali z Nigérie do Grécka, sa snažili pod neustálou hrozbou deportácie uživiť svojich päť detí. Zatiaľ čo ich najstarší syn ostal v Nigérii, manželia sa zúfalo snažili získať grécke občianstvo, no polená im pod nohy neustále hádzal systém.

Keď práve bratia nepredávali drobný tovar turistom, hrávali basketbal v miestnom mládežníckom tíme. K tomuto športu sa dostali neskoro, no na kurte objavili svoje nemalé schopnosti a tvrdo trénovali, aby sa z nich stali svetoví športovci. S pomocou agenta sa Giannis dostal do draftu NBA pre rok 2013. Nikto mu nedával veľké šance, no v ten večer sa zmenil nie len jeho život, ale aj život celej rodiny.

Viac o téme: #disneyplus #Vzostup