Album MILOŠ DODO DOLEŽAL & VITACIT Revisited Part 2. uzatvára vydanie legendárnych nahrávok.

Renáta Tomášová, Warner Music CZ

Vydaním albumu MILOŠ DODO DOLEŽAL & VITACIT 1986-1991 Revisited Part 2. sa uzatvára vydanie legendárnych nahrávok slávnej metalovej skupiny. Vychádza v podobe 2CD a nasledovať bude aj 2LP.

Album je druhou časťou štúdiovej spracovanej tvorby Vitacitu s Milošom Dodo Doležalom a uzatvára tak celú kapitolu tejto cesty. Gitarista a producent na ňom zaradil známe songy, ale aj kusy nikdy nevydaného materiálu z toho obdobia. „Speciálně songy Bohům vstříc, Skály, Levná lež a Hlas vznikaly v závěrečné fázi před rozchodem. Ze zkušebny se dochovaly celé songy a fragmenty textů, které jsem po letech dokončil.“

Po 35 rokoch je tak možné počuť mnoho znovu nahraných piesní, ktoré kolujú medzi fanúšikmi iba v koncertných alebo demo verziách. Dodo natočil iba tie skladby, ktoré spieval na koncertoch, pretože k nim má osobný autorský vzťah, pri zachovaní soundu z tej doby, s minimom strihu. Väčšinou je všetko zahrané a zaspievané v jednom záťahu kvôli autenticite.

„K nově natočeným stopám jsem vytáhl dobové záznamy od fanoušků a zkombinoval je. Přidal jsem i autentické kytarové sólo z roku 1987 také zachycené fanoušky. Touto nahrávkou je myslím celá kapitola této cesty uzavřena. Věřím, že všem příznivcům udělá radost,“ zakončuje svoj komentár k vzniku albumu Miloš Dodo Doležal.

Viac o téme: #19861991 #album #milosdododolezal #revisitedpart2 #VITACIT