Tvorcovia „Black Mirror“ zhrnuli udalosti minulého roku v komediálno-satirickom dokumente „Death to 2020“

Rok 2020 bol naozaj veľmi ťažký a zlý. Tvorcovia seriálu „Black Mirror“ Charlie Brooker a Annabel Jones s tým súhlasia a preto natočili dokumentárny zostrih udalostí posledných 12 mesiacov a doplnili ho komentármi najfiktívnejších hlasov sveta. Okrem pandémie COVID tu nechýbajú témy ako prezidentské voľby v USA, protesty proti rasizmu (Black Lives Matter) či požiare v Austrálii zo začiatku roku, ktoré už takmer upadli do zabudnutia. Netflix označil „Death to 2020“ za „katarzný komediálny príbeh, na ktorý nikdy nezabudnete“. A keď to správne pochopíte a zoberiete to s nadhľadom, tak sa na tom budete naozaj veľmi dobre baviť.

Projekt má nezabudnuteľné obsadenie:
Samuel L. Jackson ako Dash Bracket, reportér New Yorkerly News
Hugh Grant ako Tennyson Foss, historik
Lisa Kudrow ako Jeanetta Grace Susan, neoficiálna hovorkyňa konzervatívcov
Leslie Jones ako doktorka Maggie Gravel, psychologička správania
Joe Keery ako Duke Goolies, miléniový generátor gig ekonomiky
Kumail Nanjiani ako Bark Multiverse, generálny riaditeľ technologickej spoločnosti Shreekr
Tracey Ullman ako kráľovná Alžbeta II
Cristin Milioti ako Kathy Flowers, samozvaná futbalová mama, reprezentatívna a stereotypná „Karen“
Diane Morgan ako Gemma Nerrick, priemerná občianka
Samson Kayo ako Pyrex Flask, vedec
Laurence Fishburne ako rozprávač
Charlie Brooker ako James, režisér

Hugh Grant sa zmienil o projekte Netflix v nedávnom rozhovore. Poznamenal, že stvárni historika (s efektnou parochňou), ktorý bude diskutovať o tom, aký repelentný bol rok 2020. „Vlastne som dosť odpudzujúci!“ uviedol Grant.

„Death to 2020“ označujú aj ako skutočnú Black Mirror epizódu. Špeciál napísali autori počas štyroch mesiacov. Natáčalo sa koncom novembra počas 10 dní v Londýne a Los Angeles. Kvôli pandémii bolo použité minimálne obsadenie, pričom niektorí aktéri boli v produkčných bublinách. Každý herec natáčal iba jeden deň. Nakrúcanie v Los Angeles predbehlo krátko pred miestnym lockdownom. Niektoré aktuálne udalosti boli doplnené tesne pred uvedením.

Film zo začiatku nemal príliš dobré kritiky, ale ako si začal nachádzať svojich divákov, tak hodnotenia stúpajú. Veľmi dobre uspel v kritike Hugh Grant a Lisa Kudrow. Death to 2020 si môžete pozrieť na Netflixe od 27. decembra 2020.


Netflix

Viac o téme: #deathto2020 #film #komédia #Netflix #novinka #satira