Lenka Filipová naspievala pieseň „Samotní nejsme nic“ so svojou dcérou Lenny

Tomáš Karpel, Universal Music s.r.o.

Autori seriálu požiadali Lenku Filipovú a Lenny, či by pre Kukačky nenaspievali spoločnú skladbu s témou rodičovstva. Vznikla tak skladba Samotní nejsme nic, duet o vzťahu rodiča k dieťaťu. Jej kratšia verzia sa objaví ako seriálová zvučka, ale aj v plnej dĺžke. Skladbu zložil David Solař, ten ju spoluprodukoval s Marcusom Tranom, text napísala Ester Brožová. Videoklip režíroval Marek Jarkovský, ktorý do nej zakomponoval aj rodinné zábery z detstva, vďaka čomu klip získal rodinnú atmosféru.

Pieseň Samotní nejsme nic je po troch rokoch novou skladbou, ktorú Lenka Filipová posiela do sveta. Naviac ako duet, a ešte k tomu výnimočne so svojou dcérou Lenny. Tá Lenku doprevádza na piane a prekvapivo vymenila angličtinu za češtinu. „Písnička v češtině a písnička s mojí mamkou byly asi dvě nejčastěji kladené otázky, se kterými jsem se v posledních letech setkávala. Jsem proto ráda, že posluchačům můžeme nabídnout něco nového, co splňuje obojí,“ dodáva s úsmevom Lenny.

Klip ku skladbe vznikol v decembri pod vedením Marka Jarkovského, ktorý naozaj vkusne prepojil zábery zo seriálu, s osobným archívom speváčok. Natáčalo sa v štúdiu producenta Davida Solařa. Pieseň spoluprodukoval spoločne s Marcusom Tranom.

„Díky dějství seriálu dostává písnička v očích diváků daleko hlubší rozměr, a to u nás také hrálo podstatnou roli, když jsme se pro tuto spolupráci rozhodovaly. I proto bylo pro nás důležité ukázat kousky seriálu i v klipu,“ zaznelo od Lenky Filipovej. „Rodinnú“ atmosféru videoklipu tak umocňujú jedinečné zábery z video archívu Lenky Filipovej a Lenny. „Tento singl určitě není naší první ani poslední spoluprací, ale myslíme, že názorně ukazuje, že na věci musí být ten správný čas,“ zhodujú Lenny s Lenkou.

Príjemnú rodinnú atmosféru ponúka aj samotný seriál. Prvý diel uvedie Česká televízia tento piatok na programe ČT 1 od 20:10. Za projektom stojí scenárista Jan Coufal a producenti Filip Bobiňski a Petr Šizling. Réžisérom je Biser Arichtev.


Lenka Filipová

Viac o téme: #Kukačky #lenkafilipova #Lenny #novinka #pieseň #Samotní #singel