Éra mučenia čarodejníc prichádza do Londýna vo filme The Reckoning

Píše sa rok 1665, divákovi je predstavené staré Anglicko. Z histórie vieme, že počas roku 1665 bol v Anglicku takzvaný „Veľký londýnsky mor”. Vo filme The Reckoning mor už nie je až taký bujný ako kedysi, no nastupuje na scénu nová pandémia: čarodejníctvo. Éra využívania žien ako obetných baránkov na všetko a hocičo prevláda ako hlavný konflikt vo filme The Reckoning.

Manžel hlavnej postavy Grace Haverstockovej (Charlotte Kirk), spácha samovraždu kvôli tomu, že je sám postihnutý londýnskym morom a zanecháva svojej manželke Grace a ich novonarodenej dcére malú farmu. Keď Grace prestane stíhať zarábať a platiť za nájom, majiteľ domu ju napadne a navrhne jej, aby zaplatila namiesto peňazí sexuálnymi láskavosťami. Grace opovrhne jeho návrhom.

Podľa traileru, by v tomto čase mal prísť hlavný zvrat filmu. To by malo nastať, keď ju chudáčik majiteľ domu s poškodeným krehkým mužským egom obviní z čarodejníctva. Grace je za toto obvinenie uväznená a týraná rôznymi fyzickými a psychologickými taktikami mučenia v snahe prinútiť ju, aby priznala svoju oddanosť čiernej mágií.

Film z konca 17. storočia by mohol zaujať fanúšikov filmov ako je napríklad Van Helsing, kde sa vyskytovali podobné taktiky pri obviňovaní čarodejníc. Film režíroval Neil Marshall, ktorý má na svedomí aj také chuťovky ako The Descent, Lost in Space alebo Game of Thrones. Dátum vydania je oficiálne presunutý na 5. február 2021.


ONE Media

Viac o téme: #film #historický #novinka #thereckoning