Skvelá Judi Dench v adaptácii divadelnej komédie Noëla Cowarda „Blithe Spirit“

Horory, ktoré zachytávajú vyvolávanie duchov alebo seansy existujú už od 70.rokov minulého storočia. Cliché niekoľkých tínedžerov, ktorí si sadnú okolo stolu alebo na zem a držia sa za ruky, kým sa pýtajú duchov otázky vidíme až príliš často. Čo keby sme sa ale presunuli do ešte vzdialenejšej minulosti a premenili horor na komédiu?

Blithe Spirit rozpráva príbeh Charlesa a jeho manželky Ruth, ktorí pozývajú svojich priateľov Bradmanovcov na seansu s miestnou jasnovidkou Madame Arcati. Seansu chcel Charles uskutočniť kvôli tomu, lebo počas písania svojej knihy dostal spisovateľský blok a myslel si, že by mu seansa mohla pomôcť. Film ukazuje, čo sa stane, keď je namiesto uvoľnenia spisovateľského bloku privolaný duch prvej Charlesovej manželky Elviry, ktorá pobudne vo svete živých dlhšie ako iba na seansu. Keďže Charles sa po smrti svojej prvej manželky opäť oženil, jej vyvolanie vedie k čoraz zložitejšiemu milostnému trojuholníku.

Film je založený podľa divadelnej hry Noëla Cowarda z roku 1941, ktorá sa prvý krát objavila na Broadwayi v divadle Booth Theatre. Táto hra bola oživená odvtedy trikrát a to naposledy v roku 2009. Z traileru vidíme, že môže ísť o naozaj komické prevedenie a máme sa teda na čo tešiť.

Dátum uvedenia filmu na veľké plátna, bol kvôli pandémii posunutý z mája 2020 až skoro o rok a bude mať premiéru tento rok 19. februára.


© 2020 – StudioCanal UK

Viac o téme: #blithespirit #duchárska #film #judidench #kino #komédia #novinka