Tilda Swinton v krátkej filmovej dráme „The Human Voice“ v réžii Pedra Almodóvara

Anglický debut Pedra Almodóvara „The Human Voice“ je krátkou filmovou adaptáciou divadelnej hry s rovnakým názvom Jeana Cocteaua. Ale vďaka tvorbe Almodóvara a povzbudzujúcemu hereckému výkonu hlavnej postavy Tildy Swintonovej dáva 30-minútový krátky film pocity rovnako emotívne ako ktorýkoľvek iný. celovečerný film.

Šialenstvo a melanchólia sa prelínajú s napínavým efektom, keď Almodóvar pretvára krátku hru Jeana Cocteaua „The Human Voice“ do éry, v ktorej sa izolácia stala spôsobom života. 

Vo filme hrá Swinton zúfalú ženu, ktorú spolu so psom opustil jej milenec a čaká na telefonát, z ktorého sa nakoniec stane takmer 30-minútový monológ. Zákony túžby sa stávajú pravidlami hry, keď nemenovaná žena cvála a zároveň prepadá panike v nádhernom byte v sýtych farbách, v ktorom dekorácia poskytuje okno do jej duševného stavu. Film ponúka krátky, ostrý záber na destilovaného Almodóvara: vášeň, emócie, zlomené srdce, vtip a melodráma, ktoré sú vynikajúco spojené s príbehom pre našu dobu.

The Human Voice pravdepodobne neuvidíme na žiadnej streamovacej platforme. Držiteľ Oscara Pedro Almódovar vyhlásil: „Ísť do kina je dobrodružstvo… byť súčasťou miesta, ktoré je temné a zdieľané s ľuďmi, ktorých nepoznáme. Gréci hovoria o katarzii, takže plačete alebo sa radujete s ostatnými ľuďmi a je to v našich ľudských životoch podstatná udalosť.“


Sony Pictures Classics

Viac o téme: #dráma #film #pedroalmodovar #thehumanvoices #tildaswinton