Fantastická multižánrová herečka Michelle Pfeiffer v humorom nadnesenej dráme French Exit

„French Exit“ je surrealistický komediálny dramatický film vytvorený podľa románu Patricka deWitta, ktorý napísal aj scenár. Film zobrazuje starnúcu manhattanskú prominentku Frances Price, ktorá žije z toho, čo zdedila po svojom manželovi. Francesina účtovníčka prichádza so zlou správou. Zdá sa, že svoje dedičstvo vyčerpala. Prirodzene, nemá žiadny plán. Jej jediná skutočná priateľka jej ponúka prázdny byt v Paríži. Frances neostáva nič iné len sa presťahovať so svojím synom a mačkou do malého parížskeho bytu kde začína príbeh nášho filmu.

„Mojím plánom bolo zomrieť skôr, ako miniem všetky peniaze,“ povedala 60-ročná bezdomovkyňa z Manhattanu Frances Price. Ale veci nešli presne podľa predstáv. Jej manžel Franklin je mŕtvy už 12 rokov a keďže jeho obrovské dedičstvo Frances už minula, tak skúsi získať hotovosť aspoň za predaj svojej poslednej cennosti, ktorá jej zostala. Následne sa rozhodne, že dni svojho „súmraku“ prežije anonymne v požičanom byte v Paríži v sprievode svojho dezorientovaného syna Malcolma a mačkou, ktorá sa volá Malý Frank. Podľa mena môžeme predpokladať, že mačka môže stelesňovať ducha Francesinho mŕtveho manžela. Ale príbeh pokračuje a Frances nestráca svoju pompéznosť ani v Paríži a jej syn Malcolm má tiež svoje tajomstvá.

Michelle Pfeiffer zaistí, že diváci na Frances tak skoro nezabudnú. Prichádza silná, urobí dojem a bez rozlúčky príhodne vykĺzne. Dúfame, že film, ktorý sa ukáže v kinách 26. februára 2021 bude taký istý dobrý ako pôvodná kniha.


Sony Pictures Classics

Viac o téme: #dráma #film #frenchexit #komédia #michellepfeiffer