Fínsky fenomén Lordi, ktorý v roku 2006 senzačne ovládol Eurovíziu, sa vracia do Bratislavy.

Predpredaj SK

Pri príležitosti vydania box-setu Lordiversity, ktorý vyšiel v novembri 2021, si skupina naplánovala celosvetové turné. Zastávka v našom hlavnom meste vyšla na 15. októbra 2022 a všetko sa odohrá už tradične v klube MMC.

Lordi boli vždy stelesnením bizarných nápadov a inak tomu nie je ani v prípade novinky Lordiversity. Tento box-set totiž pozostáva zo siedmich plnohodnotných dlhohrajúcich albumov a ich vydaním v jeden deň – 26. novembra 2021 – sa kapela zapísala do histórie ako prvá, ktorej sa niečo také podarilo.

Ako hovorí kapelník Mr. Lordi, pre tento krok sa formácia rozhodla v čase, keď z dôvodu celosvetovej pandémie musela prerušiť turné k albumu Killection, ktorý je fiktívnou výberovkou z dovtedy neexistujúceho katalógu kapely a ide o hudbu ovplyvnenú obdobím od 70. do 90. rokov.

No a Lordiversity je práve ten neexistujúci katalóg – sedem albumov, každý ovplyvnený iným hudobným štýlom či érou a nahratý na autentické nástroje a techniku príslušného obdobia a každý so svojim fiktívnym dátumom vydania (1975, 1979, 1981, 1984, 1989, 1991 a 1995). Kapela, ktorá je známa maskami a kostýmami monštier, tak ukázala, že z hudobného hľadiska ide o skutočných chameleónov.

Skelectric Dinosaur je inšpirovaný začiatkami KISS alebo Alicea Coopera, SuperFlyTrap zaznamenáva éru disco kráľov Bee Gees a Boney M, The Masterbeast from the Moon je najprogresívnejším z tohto septeta a cítiť na ňom vplyv Rush a Pink Floyd, Abusement Park je o klasickom heavy metale, aký hrávali na začiatku 80. rokov napríklad Twisted Sister alebo W.A.S.P, Humanimals zase o osemdesiatkovom hard rocku, ktorý preslávil Bon Jovi, na Abracadaver sa pritvrdí, dominuje thrashový štýl Pantery, a na záver je tu Spooky Sextravaganza Spectacular, čo je komplet elektronicko-industrálna hudba.

Kapela si tvorbu a nahrávanie bohatého a poriadne rozmanitého materálu nesmierne užívala a túto atmosféru by rada preniesla aj na koncertné pódiá, aby ju mohla sprostredkovať fanúšikom. Tí sa môžu teši naozaj na nevšednú šou, ako je koniec koncov pri Lordi zvykom, ale tentokrát bude obohatená aj o naozaj pestrý setlist.

Vstupenky na bratislavský koncert, ktorý sa odohrá 15. októbra v MMC, kúpite exkluzívne v sieti Predpredaj.sk.

Viac o téme: #koncert #Lordi #Lordiversity #tour