Baštrng a Horkýže Slíže presadzujú v novej skladbe „Právo veta“!

PR/BRAND MANAŽÉR JANA TRELLOVÁ

Slovenský herec a komik Michal Kubovčík prináša už roky osvetu prostredníctvom vzdelávacieho projektu “BAŠTRNG”, kde prostredníctvom zábavnej formy približuje vážne témy. Aktuálne vyšla jeho spolupráca so slovenskou rockovou skupinou Horkýže Slíže, ktorá poukazuje na zodpovednosť za deti v aute.

Autorský projekt herca a komika, vznikol spoločne s režisérom Karolom Vosátkom a hudobníkom Jurajom Haškom. Prostredníctvom animácií, hereckých scén či hudobného videoklipu realizuje tak zdanlivo náročné témy na pochopiteľnejšie spracované informácie. Preto aktuálne tím Baštrnga pracuje na sériách videí pod názvom “Sedliacka prvá pomoc”, keďže často stačí na záchranu ľudského života len zdravý, sedliacky rozum a dve ruky. “PRÁVO VETA” tentokrát prináša v spolupráci so skupinou Horkýže Slíže skladbu, ktorá má upozorniť na dôležitosť autosedačiek počas jazdy.

Americký národný úrad pre bezpečnosť cestnej premávky /NHTSA/ hovorí, že autosedačky znižujú úmrtnosť až o 54 percent. Vyvoláva to však porovnanie s deťmi, ktoré sedia v autách nepripútané a nepoužívajú bezpečnostný pás. Téma bezpečnosť počas jazdy v aktuálnych dňoch naberá poriadne na váhe, preto aj skladba „PRÁVO VETA“ chce upozorniť na niekedy tak nepatrnú záležitosť ako je preprava dieťaťa na krátku vzdialenosť.


Baštrng Michal Kubovčík

Vedeli ste, že….!
Prečo niektorí motoristi nevozia deti v autosedačkách?
• 15% – si myslí že na krátku vzdialenosť to nie je potrebné
• 5% – keď mi dieťa plače a nechce byť v autosedačke, tak ho tam nedám
• 2% – uviedlo dôvod že dieťaťu sa takto v aute zle spí
• 2% – pretože ich automobil nemá na zadných sedadlách bezpečnostné pásy

Ak aj zodpovedný neumiestni autosedačku uprostred zadného sedadla, mal by dieťa vždy pripútať. Nepripútané dieťa v autosedačke je totiž pri nehode sedemkrát viac ohrozené smrteľnými následkami, ako keby bolo riadne pripútané v autosedačke.

„PRÁVO VETA“ podľa zákona
Zákon č. 315/1996 Z. z. o premávke na pozemných komunikáciách hovoril: „Osoba mladšia ako 12 rokov a osoba s telesnou výškou menšou ako 150 cm sa nesmie prepravovať na sedadle (sedadlách) vedľa vodiča. To neplatí, ak také osoby používajú schválený a pre ne určený bezpečnostný systém. Ak je vozidlo vybavené takým bezpečnostným systémom aj na iných sedadlách, musia ich ostatné také osoby pri preprave prednostne použiť. Za sedadlo vedľa vodiča sa nepovažuje miesto v postrannom vozíku motocykla.“

Nebuďme majstri sveta a predíďme tragédii zodpovednosťou!

Viac o téme: #Baštrng #horkyzeslize #michalkubovcik #novinka #pravoveta #singel