Celeste Buckingham ohlasuje vydanie nového albumu singlom „Another Life“.

Mgr. Andrea Čurná

Cez víkend vyšiel nový singel Celeste Buckingham Another Life. Skladba ohlasuje nový album Life, ktorý vychádza už o týždeň a zároveň pripomína, že pred desiatimi rokmi vyšla jej debutová skladba Run Run Run.

Po skladbách Feel a Make Me, ktoré patria posledný rok k najhranejším domácim skladbám v slovenskom éteri, prichádza Celeste Buckingham so skladbou Another Life. Tá je inšpirovaná vnútorným dialógom o tom, ako inak by mohol vyzerať náš život, ak by sme sa v danom momente rozhodli inak. „Všetci ideme rôznymi smermi a pri tom stále hľadáme navzájom k sebe cestu a ľudskosť v každej veci. Aký by bol náš život, ak by to bolo inak?“ pýta sa speváčka.

Videoklip Another Life nakrúcal režisér Martin Miko (Illuminate Production) na heliporte v River Parku v Bratislave. „Chceli sme urobiť hommage k desiatemu výročiu vydania klipu Run Run Run. Snažili sme sa zachovať atmosféru, ktorá v ňom je,“ povedala Celeste. „Zábery s kapelou by mali na diváka preniesť pocit, ktorý človek má, keď hrá koncert a keď sa pozerá na koncert,“ dodala. Je to pritom jej prvý videoklip, v ktorom účinkuje aj kapela King Shaolin. Tá s ňou vystupuje už deväť rokov.


Celeste Buckingham

„Keď nám Celeste hovorila, že pripravili s Matějom ďalšiu skladbu, takú rockovú baladu, boli sme zvedaví. A keď nám song poslala aj milo prekvapení,“ povedal gitarista a kapelník kapely King Shaolin Michal Neffe. „Celestin prejav a spev v piesni krásne vyznieva. Netušili sme však, že dôjde aj k tomu, že vo videoklipe budeme hrať aj my,“ dodal. Keďže vedeli, že sa bude nakrúcať na heliporte, celé dni pred natáčaním pozorne sledovali predpoveď počasia. „V deň natáčania sme museli už postavený band v priebehu piatich minút zniesť pod heliport, nakoľko sa spoza kopca objavil veľký čierny mrak a luxusne popršalo,“ prezradil M. Neffe. „Bolo to extrémne ťažké natáčanie vzhľadom na poveternostné podmienky, teplotu a výšku, v akej sa točilo. Skladbu sme zahrali asi štyridsaťkrát, ale sme radi, že sme sa hecli a tešíme sa z výsledku,“ dodal.

Aj v prípade novinky Another Life ide o spoluprácu autorskej dvojice Celeste Buckingham a Matěj Vávra. Inšpiráciou boli dvojici rockové skladby z prelomu tisícročí. „Je to moderný pop, ale s pocitom starého pop-rocku,“ prezradila speváčka, ktorej nový album Life vychádza 17. októbra 2022 a k dispozícii bude v digitálnej distribúcii.

Viac o téme: #anotherlife #celestebuckingham #novinka #singel