Do kín prišiel unikátny slovenský film – romantická gangsterka „Čierne na bielom koni“.

Peter Gašparík, Continental FIlm

Slovenskí filmári a filmárky postupne objavujú mnohé žánre, ktoré v domácej tvorbe zatiaľ nie sú zavedenými a publikum už viackrát dokázalo, že je takémuto objavovaniu otvorené. Najnovšie sa na plátna kín dostala romantická gangsterka Čierne na bielom koni, ktorá rozpráva zábavný príbeh zo svojského prostredia južného Slovenska.

Milan Ondrík v nej stvárňuje Bandyho, svojhlavého rimavskosobotského výpalníka, ktorý sa zamiluje do krásnej Csilly alias Katona Kitty s tvárou Rebeky Polákovej. A hoci ho odhovára jeho parťák a spolupracovník Lučáno, ktorého si zahral Attila Mokos, Bandy sa rozhodne svoje šťastie v láske skúsiť. Katona Kitty je totiž partnerkou Šaniho Patakiho (Zoltán Mucsi), obávaného pána Lučenca. A práve v Rimavskej Sobote a v Lučenci sa snaží rozbehnúť svoj biznis aj naivný Zsolti (Tomáš Mischura), manžel dobrosrdečnej Janky (Jana Kovalčiková). Vyzerá to, že sa mu konečne začína dariť… Alebo len sadol na lep dvojici finančných žralokov z Brna (Petr Vaněk a Tomáš Jeřábek), ktorí hľadajú najvhodnejšieho „bieleho koňa“?

Režisér, scenárista a producent Rasťo Boroš o svojej filmovej novinke hovorí: „Chcel som rozprávať malomestské príbehy, lebo malomestské prostredie jednak dôverne poznám a na druhej strane, bolo vždy pre mňa v niečom naivné a s veľkým komediálnym potenciálom. Témami sú láska a peniaze, pretože mám pocit, že v našej kapitalistickej súčasnosti sú peniaze, či chceme alebo nie, neustále akýmsi zásadným a nevyhnutným stredobodom našich životov. A okrem toho, mám pocit, že pre mnohých ľudí, sú peniaze vlastne jediným prvkom, ktorý napĺňa ich životy.“


Continental film

Ak ide o lásku, trochu bolieť to musí. Najmä ak ide o lásku k peniazom – tak hovorí motto komediálnej snímky Čierne na bielom koni, ktorá práve dorazila do slovenských kín. Sprevádza ju skladba Lovestory, ktorú speváčka Jana Kirschner naspievala s Milanom Ondríkom, predstaviteľom jednej z hlavných úloh. Film do kín prináša distribučná spoločnosť Continental film.

Viac o téme: #ciernenabielomkoni #continentalfilm #dráma #komédia