Do kín prichádza dobrodružný film „Black Adam“ v hlavnej roli s Dwayneom Johnsonom.

Continental Film

Takmer 5000 rokov po tom, čo získal nadľudské sily egyptských bohov – a následne bol uväznený – je Black Adam (Dwayne Johnson) oslobodený zo svojej hrobky a pripravený konať v zmysle svojej jedinečnej formy spravodlivosti v modernom svete.

V komiksoch patrí Black Adam medzi úhlavných nepriateľov hrdinu Shazama, ktorého už mali diváci a diváčky možnosť vidieť na striebornom plátne v jeho samostatnom filme z roku 2019. V aktuálnej filmovej novinke sa proti Adamovi postaví skupina známa ako Justice Society of America. Tvoriť ju budú Doctor Fate (Pierce Brosnan), Hawkman (Aldis Hodge), Atom Smasher (Noah Centineo) a Cyclone (Quintessa Swindel). Podrobnosti príbehu zatiaľ nie sú známe, je však možné, že odvekí nepriatelia budú musieť spojiť sily, aby sa postavili zákernému zlu.


Continental film

Réžie filmu sa ujal skúsený režisér Jaume Collet-Serra, ktorý má na svojom konte snímky ako Sirota, Non Stop či Expedícia: Džungľa, pričom na poslednom z nich spolupracoval aj so samotným Dwayneom Johnsonom. O scenár Black Adama sa postarala scenáristická trojica Adam Sztykiel, Rory Haines a Sohrab Noshirvani. Snímku prinesie do slovenských kín distribučná spoločnosť Continental film.

Viac o téme: #akčný #blackadam #continentalfilm #dobrodružný #dwaynejohnson