Rakovicky prichádza s novým singlom „Ghost Town“, ktorý vás vtiahne do jesenného sentimentu.

Mário 'Smasho' Vasko

Marek Rakovický, producent, sólový spevák a leader kapely Rakovicky prichádza s novým singlom Ghost Town, ktorý vás vtiahne do jesenného sentimentu, upúta podmanivými vokálmi, nadčasovým textom a hymnickou náladou, všetko z dieľne LVGNC štúdia. Spoločne so singlom vychádza aj videoklip, na ktorý sa môžete tešiť už 21.10.

Nádych jesennej melanchólie
Za kratšou pauzou hudobného zoskupenia Mareka Rakovického stojí predovšetkým vyťaženosť jeho nahrávacieho štúdia a hudobná produkcia ďalších slovenských a českých umelcov. Aktuálne pracuje aj na debutovom albume Adama Pavlovčina (pozn. ADONXS), nových skladbách Davida Kollera, či talentovanej Tamary Kramar a Diany Kovaľovej. Hudobníci využili všetok zvyšný voľný čas na tvorbu vlastných piesní a s nádychom jesennej melanchólie sa tento raz prezentujú nápaditým singlom Ghost Town, v ktorom zaznie aj hlas speváka ADONXS. O mastering sa postaral Dave Kutch, ktorý spolupracuje s umelcami ako The Weeknd a Billie Eilish.

Spoločne so skladbou prichádza aj videoklip Ghost Town, o ktorý sa postarali kameraman Marek Moučka a režisér Mikuláš Krišpín Iždinský zo spoločnosti izdo.films. Videoklip priam dýcha štúdiovou atmosférou – natáčal sa priamo v autentickom prostredí LVGNC Studios.


RAKOVICKY

Producent Oliver Fillner poukazuje v skladbe na vysoké tempo dnešnej doby a vyzdvihuje dôležitosť blízkych vzťahov: „Skladba Ghost Town naznačuje, že v tomto hektickom období treba raz za čas spomaliť. Takisto upozorňuje, že nevenujeme dostatočnú pozornosť osobám, na ktorých nám najviac záleží. Takto sme ladili celý koncept od nápadu až po text. Zapojili sme viac gitarových nástrojov, nakombinovali zaujímavé farby spevov, a pracovali sme aj na novom zvuku.“

Viac o téme: #ghosttown #novinka #RAKOVICKY #singel