Začalo nakrúcanie nového mysteriózneho kriminálneho seriálu „Lovec“.

Lucia Tuhelová, TV JOJ

Televízia JOJ pripravuje v koprodukcii s Českou televíziou a spoločnosťou TRIGON PRODUCTION nový mysteriózny kriminálny seriál Lovec. Jeho nakrúcanie začalo v uplynulých dňoch na Slovensku.

Po úspešnej koprodukcii na minisérii Ultimátum a pripravovanej vianočnej rozprávky Krakonošove tajomstvo, pokračuje spolupráca televízie JOJ s Českou televíziou na novom seriáli Lovec. Ten vzniká pod taktovkou režiséra Jiřího Stracha, autormi prvej a tretej epizódy sú Petr Hudský a David Ziegelbauer, pod ostatné sa podpísali Tomáš Koňařík a Adam Doležal. V hlavných úlohách tohto mysteriózneho seriálu diváci uvidia Janu Kolesárovú a Pavla Kříža, v epizódnych postavách bude mať za slovenských hercov zastúpenie napríklad Petra Polnišová, Max Bolf, Jana Hubinská, Ivan Krúpa a ďalší.

„Mysteriózny seriál Lovec je ďalším autorským projektom z dielne televízie JOJ, ku ktorého produkcii sa pridali rešpektovaní partneri z Českej televízie. Námet sa zrodil v hlave Rola Kubinu už pred piatimi rokmi, odkedy sa na ňom scenáristicky a dramaturgicky podieľalo niekoľko osobností česko-slovenskej televíznej a filmovej tvorby. JOJka sa týmto projektom opäť púšťa do niečoho nového a aj po 20 rokoch napĺňa svoje poslanie, keď pravidelne na slovenské obrazovky prináša originálne seriálové žánre, aké sú vo svete trendom. Ďakujem partnerom z Českej televízie za dôveru a stále bližšiu spoluprácu, ktorej výsledkom bude aj tohtoročná premiéra našej prvej spoločnej rozprávky Krakonošovo tajomstvo,“ uviedol generálny riaditeľ JOJ Group, Marcel Grega.

Od nápadu k realizácii tohto seriálu ubehlo niekoľko rokov. Keď už bolo všetko pripravené na nakrúcanie, všetko zastavila pandémia, počas ktorej sa tvorcovia venovali dotvoreniu pôvodných scenárov, vďaka čomu majú ešte lepšiu kvalitu.

„Jiří Strach je jeden z mála režisérov, ktorý má schopnosť u diváka vyvolať emócie a budovať napätie nevyhnutné pre žáner krimi a mystery. Verím, že seriál ponúkne divákom a diváčkam niečo nové, na čo možno v našom televíznom priestore nie sme zvyknutí. Tvorivý tím má rozhodne len tie najvyššie divácke ambície,” uviedol producent Trigon Production Patrik Pašš a dodáva „dostal som sa do polohy, v ktorej som ako producent zatiaľ spokojný, lebo mám tím a štáb, ktorých teší sa stretávať a z každého nášho stretnutia prichádza väčšia nadhodnota, ktorá už nie je vytvorená len jednotlivcom, dochádza k obohacovaniu myšlienky a posúva ju stále ďalej. Je medzi nami obrovská miera vzájomného porozumenia, harmónie a radosti z tvorby a to ma ako producenta najviac uspokojuje. To je pre mňa najväčšia satisfakcia. Dúfam, že radosť budú mať aj diváci, pre ktorých seriál pripravujeme.“

„V televízii človek len vzácne dostane príležitosť pracovať na niečom, čo radikálne vybočuje z obvyklého realistického rámca rozprávania, preto keď pán producent Pašš prišiel s nápadom na tento seriál, nemohol som odolať. Cesta k realizácii bola ale dlhá a náročná. A nielen kvôli covidu. Na žánrových filmoch je najťažšie predstaviť divákovi uveriteľný svet aj napriek tomu, že sa v ňom vyskytujú démoni a tajné organizácie s neznámymi zámermi. Ak sa to ale podarí, je možné povedať aj niečo podstatné o dnešnom spôsobe života a o smerovaní ľudstva vo všeobecnosti. A často je to aj jednoduchšie než v obvyklých realistických kulisách. Dúfam, že sa nám to podarí aj tu,“ hovorí producent Českej televízie Jan Lekeš.

O seriáli
Tomáš Lang (Pavel Kříž) je človek so zvláštnymi nadprirodzenými schopnosťami a Alica Čierna (Jana Kolesárová) žena, ktorá v detstve záhadným spôsobom prišla o mamu a vyrástla v detskom domove. Alica sa stane súčasťou vyšetrovania všetkých prípadov, ktoré sú doménou Tomáša a ostatných LOVCOV.

Epizódy sú popretkávané tajomnou atmosférou, prítomnosťou nadprirodzených síl, záhadným konaním postáv a mystikou balansujúcou na hrane logicky vysvetliteľných javov.

Viac o téme: #kriminálny #Lovec #mysteriózny #seriál #tvjoj