SCANDI – Shorta je nadčasový triler o policajnej brutalite a rasovom napätí

Marek Suchitra, Film Europe

 

Nie je jasné, čo presne sa stalo, keď bol devätnásťročný Talib Ben Hassi v policajnej väzbe. Policajti Jens a Mike sú na bežnej hliadke v kodanskom gete vo chvíli, keď rozhlas oznámi Talibovu smrť. Správa roznieti nekontrolovateľnú vzburu mládeže v gete, ktorá túži po odplate. Odrazu sa obaja policajti ocitnú v pasci a musia bojovať zubami-nechtami, aby našli cestu von. Nadčasový triler o policajnej brutalite a rasovom napätí vás rovnako ako francúzsky film Bedári nenechá chladným voči násiliu, ktoré číha z každej strany.

O REŽISÉROCH
Anders Ølholm vyštudoval scenáristiku na filmovej škole v Dánsku. Je autorom scenárov trilógie o superhrdinovi Antboy (2013, 2014, 2016) a filmu Flow (2014). Podľa knižnej predlohy napísal scenár filmu Letters for Amina. Shorta je jeho režijný debut.

Frederik Louis Hviid vyštudoval réžiu. Už na škole režíroval niekoľko filmov, napríklad Adil’s War (2014), King (2015) a Halfman (2016) – tento film dokonca získal cenu za najlepší krátkometrážny film na festivale v Cannes. Shorta je jeho režijný debut.

RECENZIA
„Shorta ostáva inteligentným a pohlcujúcim trilerom, ktorý má čo povedať a potvrdzuje, že režijný tím Ølholm a Hvid je talent, ktorému bude v budúcnosti treba venovať pozornosť.“ – Screen Daily

 

Viac o téme: #film #prehliadkafilmov #SCANDI #Shorta #triler