Skupina Hrdza predstavuje videoklip k skladbe Nie tvoja.

rado mešša, pro:messa

Počas tohtoročnej veľmi úspešnej koncertnej sezóny stihla skupina Hrdza popri množstve vystúpení doma a v zahraničí pripravovať aj materiál na nový album.

Prvou skladbou z neho je pieseň Nie tvoja. Hudbu a text piesne napísal na motívy ľudovej piesne A ja som z Oravy debnár, líder a hlavný autor skupiny Hrdza, Slavomír Gibarti. Okrem neho skladbu naspievali súčasné speváčky skupiny, Barbora Fecková a Martina Ťasková Kanošová.

„Skladba bola rozpracovaná už skôr a spolu s ostatnými asi dvanástimi skladbami som ju poslal režisérovi Jaroslavovi “Jarisovi” Vaľkovi, s poznámkou, že by sme z toho mali čím skôr niečo zrealizovať. On si vybral pieseň Nie tvoja. A ja som súhlasil,” povedal o výbere nového singla Slavo Gibarti.

Skladba prešla počas prípravy videoklipu mnohými úpravami a finálnu podobu dostala až po nakrútení videa. Videoklip zobrazuje príbeh zaľúbeného mládenca, ktorý spolu s kamarátmi chodí za svojou vyvolenou. Dievča si však chce užívať slobodu a uteká pred ním, ale mládenec to nevzdáva. Veselý príbeh podporujú tanečníci v choreografii Viliama Mikulu.

„Väčšinu scén som do klipu navrhol ja a do hlavnej úlohy ma režisér obsadil spolu s manželkou Zuzanou Gibarti Dancákovou. Choreograf Vilo je momentálne v práci dosť vyťažený a v októbri mal pre nás voľný iba jeden jediný deň. A práve v tento deň nám jesenné počasie naozaj prialo. Bolo slnečno a nezvyčajne teplo,” povedal o videoklipe Gibarti.


Hrdza

Dej videoklipu je zasadený do prostredia malebnej horskej obce Osturňa v Zamagurí, ktorá je obklopená krásnou prírodou. Miestni obyvatelia tvrdia, že je živým skanzenom. Mnohí z nich stále bývajú v dreveniciach, ktoré sú pamiatkovou rezerváciou ľudovej architektúry. V tejto chudobnej horskej obci žijú milí ľudia, ktorí si dodnes udržiavajú špecifický dialekt, zvyky a tradície.

„Nakrúcali sme na oboch koncoch Ostrune, pri dreveniciach na jednom konci a na kopci nad opačným koncom dediny. Pekné obrázky krajiny v spojení s našou hudbou nám urobili veľkú radosť. Pevne verím, že rovnako potešia aj široké spektrum divákov,” dodal na záver líder skupiny Hrdza.

V súčasnosti skupina Hrdza usilovne pracuje a dokončuje šiesty štúdiový album, ktorého vydanie je naplánované na začiatok roka 2023.

Viac o téme: #Hrdza #nietvoja #novinka #singel