Vianočný Hlavný trh sa vracia do centra mesta po dvojročnej prestávke.

Facebook Vianočný Hlavný trh 2022

Vianočný stromček už stojí na Hlavnom námestí a počas týchto dní sa začalo aj s prípravami a výstavbou prvých vianočných stánkov. Bratislavčanky a Bratislavčania, ale aj návštevníčky a návštevníci sa môžu od 24. novembra do 22. decembra tešiť na pestrú ponuku vianočných špecialít, tradičnej slovenskej a medzinárodnej kuchyne, darčekov, ale aj bohatý kultúrny program.

Koncept trhov bude nadväzovať na rok 2019, kedy mesto predstavilo viaceré novinky ako napríklad možnosť bezhotovostnej platby kartou, dôsledné triedenie odpadu či zavedenie vratných pohárov a kompostovateľných riadov. Snahou je aj tento rok priniesť rozmanitú ponuku predajcov, kde bude mať svoje zastúpenie aj neziskový sektor či kultúrne inštitúcie pôsobiace v hlavnom meste.

Slávnostné otvorenie spojené s rozžiareným vianočného stromčeka a kultúrnym programom sa uskutoční 25. novembra. Nielen úvodný program na Hlavnom a Františkánskom námestí bude plný hudby a hovoreného slova. Štvrtky budú patriť živému čítaniu v podaní slovenských hercov a herečiek vždy o 17:00. Piatky a soboty prinesú príjemnú atmosféru na námestia koncerty známych i menej známych slovenských hudobníkov o 20:00. Nedeľná ponuka poteší rodiny s deťmi od 14:00.

Známe osobnosti spoločenského a kultúrneho života, sa s nami podelili o svoje obľúbené vianočné skladby i priania, ktorými potešia ľudí na námestiach. V spolupráci s hudobným dramaturgom Pavlom Hubinákom z nich vznikajú špeciálne vianočné playlisty, ktoré budú hudobne sprevádzať Vianočný Hlavný trh.

Novinkou trhu bude stánok hlavného mesta Bratislavy s ponukou výnimočných a originálnych darčekov zo špeciálne pripravenej edície „Bratislavské ikony“. Sledujte BKIS a Bratislava pre viac informácií o Bratislavských Vianociach alebo navštívte web Vianočná Bratislava.

Viac o téme: #Bratislava #hlavnenamestie #vianocnyhlavnytrh