Vychádza LP a CD reedícia albumu Team 3 legendárnej rockovej skupiny TEAM.

Renáta Tomášová, Warner Music CZ

Tretí radový album legendárnej slovenskej rockovej skupiny TEAM je podľa mnohých odborníkov i fanúšikov jej najlepším.

Album s názvom Team 3 pôvodne vyšiel v roku 1990, kedy bola skupina na vrchole svojej kariéry, opakovane získala federálneho Zlatého slávika, pričom toto ocenenie zároveň získal aj jej frontman Pavol Habera v kategórii spevákov. Veľká pohoda, v ktorej sa skupina nachádzala, sa premietla aj do nahrávania tohto titulu. Album prináša 11 špičkových skladieb kmeňových autorov skupiny, medzi nimi aj megahity Severanka a Držím ti miesto. Všetky piesne otextoval najbližší textársky spolupracovník skupiny Daniel Hevier. „K najväčšiemu hitu albumu Držím ti miesto napísal textár Daniel Hevier viac, ako desať refrénov. Ja som mu ich stále vracal, že to nie je ono, až konečne doniesol slogan Držím ti miesto…,” spomína spoluautor a producent albumu Július Kinček a zároveň dodáva: „V tejto piesni spieva záverečný zbor niekoľko desiatok členov a členiek fan clubu skupiny. Zbor sa nahral na seba niekoľkokrát, pridal sa štadiónový ruch z nejakej zahraničnej rockovej nahrávky a vzniklo tak mohutné chorálové finále piesne i celého albumu.”

Zaujímavosťou je, že album bol nahrávaný v štúdiách Opusu, avšak vyšiel v dvoch vydavateľstvách – ako titul Opusu na Slovensku a titul Tommü Records v Čechách. Bol to dôsledok prvých zmien v československom hudobnom priemysle po Nežnej revolúcii. Album sa nahral pôvodne pre Opus, ale Tommü Records ako prvá šťuka medzi zabehnutými socialistickými vydavateľmi ponúklo skupine lepšie podmienky a Team si želal ako vydavateľa Tommü. Výsledkom bol koprodukčný kompromis medzi obidvoma vydavateľstvami.


Team – téma

Skupina Team v zložení na albume Team 3: Dušan Antalík (elektrická a akustická gitara, zbor), Milan Dočekal (klávesové nástroje, zbor), Pavol Habera (sólový spev, akustická gitara, zbor), Bohuš Kantor (klávesové nástroje, zbor), Erich Siegel (bicie nástroje), Ivan Válek (basová gitara, zbor)

Zoznam piesní na albume:
A1 01. NEBUĎ PES!
A2 02. ZLÍ CHLAPCI
A3 03. STARÝ ZÁKON
A4 04. NA MARSE TO NEBERÚ
A5 05. ŽENY A KVETY SA NEKRADNÚ
A6 06. ÓDA (…NA TIE CESTY PO TELE)
B1 07. VITAJTE DO ZLÝCH ČIAS!
B2 08. ČO NÁS ČAKÁ
B3 09. ŽENY V BIELOM
B4 10. SEVERANKA
B5 11. DRŽÍM TI MIESTO

Viac o téme: #album #CD #LP #reedícia #team3