Milovnící Claire a Jamieho sa môžu začať tešiť. Vyzerá to tak, že 6. séria Outlandera nás stihne v roku 2021.

Outlander, alebo Cudzinka je britsko-americký televízny dramatický seriál založený na sérii historických románov Outlander od americkej spisovateľky Diany Gabaldon. Seriál mal svoju premiéru 9. augusta 2014.

Už 6 rokov nás Claire a Jamie vedú svojimi búrlivými životmi, ktoré niekedy s nimi zdieľame so zatajeným dychom. Nehovoriac o chémii, ktorá z týchto dvoch hlavných postáv priam kričí. A odhliadnuc od toho, že je to predovšetkým romantický príbeh, to čo ste sa nenaučili v škole na hodinách dejepisu, to vás tento seriál doučí. 🙂

Piata séria skončila v severnej Amerike, tesne pred americkou vojnou za nezávislosť. Ako to bude ďalej? Ako zmenila Brianna osud Jamieho a Claire? A zároveň aj ten svoj? Podarí sa im zmeniť dejiny, alebo aspoň pred nimi utiecť? Uvidíme čoskoro.

Čo sa týka obsadenia, fanúšikovia sa môžu tešiť na to, že obidve hlavné hviezdy šou, Caitriona Balfe a Sam Heughan, sa vrátia aj v 6. sérii. Zatiaľ čo ďalší členovia hereckej zostavy neboli potvrdení, medzi významné hviezdy, ktoré sa majú vrátiť späť, patria Sophie Skelton ako ich dcéra Brianna Randall Fraser alebo Richard Rankin ako jej manžel Roger Wakefield.

Pre šiestu sériu Outlandera zatiaľ neboli zverejnené žiadne oficiálne podrobnosti zápletky, je však pravdepodobné, že bude vychádzať zo šiestej knihy série Diany Gabaldonovej „A Breath of Snow and Ashes“.


IGN

Viac o téme: #Cudzinka #dobrodružný #historický #Outlander #romantický #seriál