Eros Ramazzotti: V niekoľkých skladbách som rád experimentoval a pohyboval sa medzi rôznymi zvukmi.

Janka Marczellová, VIVIEN

Eros Ramazzotti na Slovensko pricestuje počas budúcej jari hneď dvakrát. Charizmatický spevák prezradil pár viet o albume BATTITO INFINITO, ktorý naživo predstaví publiku v Košiciach i Bratislave, ale aj to, s kým bude tráviť Vianoce!

Celosvetovo uznávaná spevácka hviezda EROS RAMAZZOTTI v septembri tohto roku vydal nový štúdiový album BATTITO INFINITO, ktorý od jesene predstavuje po celom svete. V týchto dňoch ukončil prvú časť celosvetového turné – po Severnej i Južnej Amerike, kde doslova spôsoboval šialenstvo a vypredával jednu halu za druhou. Novinku, ktorú muzikant naživo predstavuje v najväčších svetových štadiónoch, priblížil i vlastnými slovami: „BATTITO INFINITO by som nazval „univerzálnym“ albumom: jednak kvôli ústrednej téme, univerzálnej láske, ktorá je niťou prechádzajúcou všetkými mojimi skladbami, a jednak preto, že v niekoľkých skladbách som rád experimentoval a pohyboval sa medzi rôznymi zvukmi.“

Live verzie poslednej štúdiovky zachytávajú nespočetné videá, ktoré Ramazzotti zdieľa s fanúšikmi. Návštevníkov koncertov dostáva temperamentný Talian do varu moderným zvukom nových skladieb, prepracovanou pódiovou scénou, ale aj skladbami, ktoré ho v minulosti vystrelili na hudobný Olymp. Okrem piesní z BATTITO INFINITO zaznejú aj Più che puoi a Se bastasse una canzone, Fuoco nel fuoco, Cose della vita či balada Musica è, ale aj mnoho ďalších.


Janka Marczellová

Ramazzottiho výpravu naprieč svetom prerušia vianočné sviatky. Zaujímalo nás, ako ich spevák trávi. „Nemám žiadne zvláštne vianočné zvyky, ale snažím sa za každú cenu tráviť tieto sviatky so svojou rodinou, čo je pre mňa najdôležitejšie,“ vysvetlil spevák pauzu medzi vystúpeniami.

Európsku časť turné opäť započne v novom roku. V našich končinách sa predstaví hneď dvakrát, a to 8.3.2023 v košickej Steel Aréne a 15.4.2023 v TIPOS Aréne – Zimný štadión Ondreju Nepelu v Bratislave. Vstupenky na oba koncerty EROSA RAMAZZOTTIHO sú dostupné na www.vivien.sk a v sieti Ticketportal.

Viac o téme: #album #battitoinfinito #erosramazzotti #novinka #tour