Výstava pedagógov Ústavu výtvarnej tvorby a multimédií FAD STU

Ing. Patrik Cucor, Cultus Ružinov, a.s.

Mestská časť Bratislava-Ružinov a CULTUS Ružinov vás pozývajú na vernisáž obrazov pedagógov Ústavu výtvarnej tvorby a multimédií FAD STU s názvom „Dialógy´23“ do Ružinovskej galérie, ktorá bude sídliť v priestoroch foyer Domu kultúry Ružinov, Ružinovská 28. Výstavu otvorí kurátorka Mária Horváthová a to v štvrtok 9. februára 2023 o 18:00 hod. Výstava potrvá do 31. marca 2023.

Pedagógovia Ústavu výtvarnej tvorby a multimédií FAD STU predstavujú skupinu tvorivých osobností, z ktorých každá má vlastný autentický výtvarný program. Práve rozmanitosť ich autorských konceptov vtláča predpísanej schéme vzdelávania originalitu a otvára možnosť nečakanej kreativity. Poslaním pedagógov je podľa slov vedúceho Ústavu doc. akad. soch. Milana Lukáča „stierať pevné hranice medzi architektúrou a inými tvorivými disciplínami, formovať výtvarnú gramotnosť študentov architektúry a pripraviť ich na zvládnutie tvorivých techník zobrazovania a pochopenia priestoru, hmoty, proporcií a ich vzťahov.“

Okrem pedagógov Ústavu do procesu výučby svojím podielom vstupujú i doktorandi, aj keď v časovo ohraničenom úseku. Každoročná spoločná výstava zainteresovaných maliarov, sochárov, grafikov i dizajnérov pod symbolickým názvom Dialógy prezentuje kontinuitu ich tvorivých ambícií.

Vystavujú:
Eva Ploczeková
Jozef Hobor
Bohuš Kubinský
Vlado Petrík
Martin Kellenberger
Gabriela Gáspárová-Illéšová
Michal Šuda
Milan Lukáč
Ján Šilinger

Vstup voľný.

Viac o téme: #cultusruzinov #dialogy2023 #Ružinov #ruzinovskagaleria