Bratislavská skupina last millennials. vydala svoj debutový album “Monochrome Rainbow”

Adam Böjtös, last millennials.

“Monochrome Rainbow” je album, ktorý sa skladá z 11 skladieb a je dostupný na všetkých streamovacích platformách. Hudobne predstavuje zaujímavú kombináciu indie, rocku, popu a elektroniky. „Inšpiráciu čerpáme zo širokého spektra hudobných žánrov, ktoré máme radi – to sa prejavuje v pestrosti nášho albumu,“ hovorí gitarista a klávesák Adam Böjtös, ktorý album produkoval a aranžoval. Texty piesní sa dotýkajú tém, ktorými však nežije len generácia mileniálov. „Aj keď sú naše texty po anglicky, nejde o bezvýznamnú zmes prvoplánových rýmov, ale o hlbšie rozobratie pocitov a problémov, ktorými sa ľudia ako my zaoberajú,“ dodáva spevák a gitarista Martin Pšenák.


Wishlist

Album “Monochrome Rainbow” si skupina nahrala sama vo vlastnom štúdiu v priebehu roku 2022. O mixing sa následne postaral Marek Sasko zo SMT Studio a mastering albumu zabezpečil Boris Sodoma v bratislavskom štúdiu High Five Mastering.

Skupina last millennials. vznikla ešte ako štúdiový projekt v roku 2019. V roku 2021 vydala svoje debutové EP “Choose Life”. Až od roku 2022 sa začala venovať živému hraniu, kde zvládla preniesť cit a energiu ich hudby do pútavého koncertného zážitku.

V tomto roku sa skupina sústreďuje na koncertovanie a tvorbu vizuálneho obsahu k vydanému albumu. Najbližšie si môžete kapelu vychutnať naživo v rámci podujatí Štuchafest v Považskej Bystrici 21. júla a Pohoda Garáž v Trenčíne 19. augusta.

Viac o téme: #last millennials. #Monochrome Rainbow #novinka #singel