Dan Bárta, Jen Hovorka a Endru zverejnili videoklip k novému filmu Dvě slova jako klíč

Robin Suchánek

Od 27. júla sa v českých kinách premieta nový český film Dve slová jako klíč režiséra Dana Svátka na motívy rovnomennej knihy cestovateľa a spisovateľa Josefa Formánka.

Hoci hudbu k filmu, ktorý je voľným pokračovaním úspešného filmu Úsměvy smutných mužů, napísal Norbi Kovács, titulnú pieseň s názvom The Stripped Soul zložili a naspievali Dan Bárta, Jen Hovorka a Endru. Teraz hudobníci k piesni zverejňujú videoklip.

David Švehlík, Diana Dulínková, Jana Nagyová, Ivan Franěk, Pierre Richard, Gen Seto, Jaroslav Dušek a Daniel Olbrychski, to je len krátky zoznam hviezd, ktoré môžu filmoví fanúšikovia vidieť v novom filme režiséra Dana Svátka Dvě slova jako klíč, ktorý mieri na plátna kín 27. júla.


The Stripped Soul / Titulková skladba k celovečernímu filmu Dvě slova jako klíč

Po prvom víkende v kinách má film Dvě slova jako klíč viac ako 22 000 divákov. Stal sa tak tretím najnavštevovanejším filmom v českých kinách po filmoch Barbie a Oppenheimer. Tvorcovia filmu nechali za sebou novú Mission: Impossible Retaliation a nového Indiana Jonesa.

Endru a Jen Hovorka pre film, ktorý sa natáčal vo Francúzsku, New Yorku, Japonsku, Indonézii, Indii, Dánsku, Himalájach a na Sibíri, zložili titulnú pieseň The Stripped Soul a prizvali si k nej jedenásťnásobného držiteľa ceny Anděl Dana Bártu. Teraz autori singla predstavujú videoklip.

„Pieseň je o klasickom vyrovnávaní sa so vzťahom s rodičmi, v tomto prípade s otcom, ktorému skôr či neskôr musí čeliť mnoho z nás. Pretože aj napriek dobrým úmyslom dochádza k nespravodlivosti či bolesti. Takže je čas si to všetko vyriešiť,“ hovorí za hudobníkov spoluautor Endru Ondřej Havlík.

Viac o téme: #Dan Bárta #dráma #Dvě slova jako klíč #Endru #Jen Hovorka #The Stripped Soul #titulná pieseň