Dni Petržalky 2024 privítajú zvučné mená česko-slovenského hudobného neba na čele s Michalom Davidom

Mgr. Mária Halašková

Najobľúbenejší festival všetkých Petržalčanov sa uskutoční od 21. do 23. júna na Dostihovej dráhe v Petržalke.

Tradičným podujatím najľudnatejšieho slovenského sídliska je júnový festival Dni Petržalky, ktorý v areáli petržalského Závodiska organizuje Mestská časť Bratislava-Petržalka v spolupráci s jej organizáciami – a tentokrát aj s komerčnými partnermi. Generálneho partnerstva sa zhostila spoločnosť Veolia Slovensko, ktorú doplnili hlavní partneri ako Slovnaft či ČSOB.

27. ročník podujatia sľubuje v porovnaní s vlaňajším ďalšie novinky a vylepšenia. Najväčším ťahákom budú opäť hudobné hviezdy slovenskej hudobnej scény, medzi nimi kapely Smola a hrušky, Desmod, Tublatanka či Kollárovci.

Návštevníci sa môžu tešiť aj na obľúbenú pop-rockovú speváčku Zuzanu Smatanovú a spevákov Adama Ďuricu či Lukáša Adamca. Mladšie ročníky poteší raperka Sima, talentovaný hudobník Alan Murin, bývalí superstaristi Dominika Mirgová a Jan Bendig.

S disco hitmi 90. rokov to na pódiu roztočí duo Maduar a česká dvojica Verona. Piatkový večer vyvrcholí koncertom českého speváka a skladateľa Michala Davida, ktorý predstaví svoje najslávnejšie piesne.

Dni Petržalky 2023
Dni Petržalky 2023

O pitný režim bude postarané

Na najväčší festival sídliska pozýva aj jeho starosta Ján Hrčka: „Všetkých priaznivcov dobrej hudby a jedla pozývam na Dni Petržalky 2024 nielen na koncerty, ale aj na spoznanie práce našich miestnych organizácií a združení, ochutnávku všakovakých špecialít a prežitie príjemného času so svojimi rodinami, priateľmi a susedmi,“ hovorí Hrčka, ktorý zároveň verí, že si tentokrát návštevníci počkajú na svoj obľúbený nápoj kratšie ako vlani.

„Posledný ročník, ktorý navštívilo asi 30-tisíc ľudí, ukázal naše slabé stránky. Tie sa budeme snažiť v tomto ročníku napraviť – počet stánkov navýšime a rovnako tak rozšírime ich ponuku, aby mali návštevníci možnosť väčšieho výberu a nemuseli čakať dlho v rade,“ hovorí s tým, že okrem čapovaného piva a nealko nápojov bude v ponuke aj čapované prosecco.

Stánky s jedlom ponúknu bohaté občerstvenie v podobe tradičných festivalových špecialít, slovenskej klasiky, ale aj trochu ázijskej či mexickej exotiky. Doplnia ich pekárenské, cukrárenské výrobky a tiež teplé i studené kávové nápoje.

Dni Petržalky 2023
Dni Petržalky 2023

Zóna plná zábavy a nových poznatkov

Sobota aj nedeľa dopoludnia budú venované primárne rodinám s deťmi, ktoré sa budú môcť naplno realizovať vo Fun zóne s bohatými aktivitami.

Na trávnatej ploche dostihovej dráhy ich budú čakať stánky miestnych organizácií, športových klubov, občianskych združení či firiem, ktoré predstavia svoju činnosť, a zároveň budú mať pre návštevníkov pripravené rôzne náučné úlohy a ukážky.

Nebudú chýbať detské tvorivé dielne, jazda na elektrických autíčkach či hasiči. Na parkovisku pred areálom budú k dispozícii viac i menej adrenalínové kolotoče.

Organizátori nezabudli ani na seniorov, ktorí môžu načerpať inšpiráciu na to, ako sa starať o svoj zrak, fyzickú zdatnosť alebo si rozšíriť vzdelanie. Všetko v takzvanej Senior zóne.

Za pečiatky hodnotné ceny

Pilotnou aktivitou z dielne mestskej časti pre deti bude v sobotu zbieranie pečiatok na 16 jednotlivých stanovištiach označených číslami. Cieľom je plniť zadané úlohy v stánkoch a zbierať pečiatky do hracej karty, ktorá bude automaticky zaradená do súťaže o zaujímavé ceny.

Každý súťažiaci vyplní v karte svoje osobné údaje a po vyzbieraní všetkých 16 pečiatok odovzdá kartu v samosprávnom zelenom stánku označenom posledným číslom, teda 16. Následne bude zaradený do žrebovania, ktoré sa uskutoční na pódiu v sobotu 22. júna o 17:45.

„Tento rok sa nám podarilo nájsť milých sponzorov, ktorí nám do súťaže venovali naozaj krásne a hodnotné ceny,” prezradila koordinátorka kultúrnych podujatí v Petržalke Barbora Šaling Legényová.

Tá zároveň upozorňuje, že v prípade nepriaznivého počasia bude sprievodný program na trávnatej ploche zrušený a uskutoční sa len hlavný program.

Všetky informácie o festivale sú zverejnené na webe festival.petrzalka.sk. Vstup na Dni Petržalky je vďaka podpore mestskej časti ako aj jej partnerov a organizácií, ako vždy, voľný.

Viac o téme: #akcie #Dni Petržalky 2024 #festival #koncerty #Petržalka #súťaž