Elis Mraz sa po rokoch vracia na scénu s novým singlom „Za tebou“

Robin Suchánek

Elis Mraz, speváčka a držiteľka Českého slávika za objav roka 2014, prichádza so svojou letnou novinkou „Za tebou“ po troch rokoch od vydania poslednej piesne. V piesni sa vracia k svojim hudobným začiatkom, ktoré sú veľmi úzko späté s ukulele, a tiež k svojej moravskej domovine, ktorú môžete vidieť aj vo videoklipe.

Hlavnou myšlienkou je, že ak máte okolo seba ľudí, ktorých máte radi, stačí vám k šťastiu málo. Či už je to rodina, partner alebo priatelia. V ich očiach budete vždy rovnakí bez ohľadu na vek a nech si vyberiete akúkoľvek cestu v živote, ak po nej kráčate s ľuďmi, ktorých máte radi, je to cesta k šťastiu bez ohľadu na cieľ.


Elis Mraz – Za Tebou

„Po Eurovízii v roku 2022 mi začal umierať starý otec a ja som zistila, že som BRCA 2 pozitívna. Potrebovala som si oddýchnuť, niekam zmiznúť. Na pol roka som zrušila sociálne siete, prestala som na istý čas tvoriť a spievať,“ vysvetľuje speváčka.

Vďaka prestávke Elis opäť získala inšpiráciu a začala pracovať na novom albume. Album plánuje vydať na jeseň. Budú na ňom piesne, ktoré nielen oslavujú život, ale aj rozprávajú príbehy z jej osobného života. Prvou lastovičkou je singel Za tebou, v ktorom sa opäť vracia k češtine.

Zdroj: Elis Mraz
Zdroj: Elis Mraz

„Mala som možnosť veľa o všetkom premýšľať, uvedomiť si, že doba, v ktorej žijeme, je strašne rýchla, niekedy až príliš povrchná a pri tom všetkom niekedy zabúdame na seba a svojich blízkych. Napriek tomu všetkému si neuvedomujeme, že starneme nielen my, ale aj naši rodičia, starí rodičia a priatelia. A čas, ktorý s nimi strácame, nám nikto nemôže vrátiť. Znie to ako klišé, ale mali by sme sa jednoducho vedieť zastaviť a otvoriť oči pre skutočne dôležité veci,“ hovorí Elis.

Elis je pripravená dokázať, že to so svojím návratom myslí vážne, a teší sa, že sa na koncertoch spojí s ľuďmi a vytvorí veľa novej hudby.

Singel mal premiéru 10. mája na digitálnych platformách, videoklip mal premiéru 12. mája.

Viac o téme: #Elis Mraz #novinka #singel #Za tebou