Fantastická správa pre fanúšikov GOT! HBO natočí tretiu sériu seriálu „Rod draka“

Bohuš Mäsiarčik, Top Of Mind

Pôvodný dramatický seriál HBO ROD DRAKA bude pokračovať novou treťou sériou. Druhá sa začína 17. júna na HBO a streamovacej platforme Max. K dispozícii sú české a slovenské titulky i dabing.

Príbeh na motívy knihy Georgea R. R. Martina „Oheň a krv“ rozpráva príbeh rodu Targaryenovcov, ktorý sa odohráva 200 rokov pred udalosťami seriálu Hra o tróny.


Rod draka, 2. řada | Oficiální trailer | Max

V obsadení druhej série sa predstavia: Matt Smith, Emma D‘Arcy, Olivia Cooke, Rhys Ifans, Steve Toussaint, Eve Best, Fabien Frankel, Matthew Needham, Sonoya Mizuno, Tom Glynn-Carney, Ewan Mitchell, Harry Collett, Bethany Antonia, Phoebe Campbell, Phia Saban a Jefferson Hall. Ďalšími členmi hereckého obsadenia druhej série sú Abubakar Salim, Gayle Rankin, Freddie Fox, Simon Russell Beale, Clinton Liberty, Jamie Kenna, Kieran Bew, Tom Bennett, Tom Taylor a Vincent Regan.

Francesca Orsi, viceprezidentka pre program a vedúca dramatickej tvorby HBO, dodáva: „George, Ryan a zvyšok našich producentov, hercov a štábu dosiahli s fenomenálnou druhou sezónou seriálu ROD DRAKA novú úroveň. Obdivujeme úsilie, ktoré celý tím vynaložil na vytvorenie veľkolepej druhej série. Sme nadšení, že môžeme pokračovať v príbehu rodu Targaryenov a sledovať, ako náš tím zažiari v novej tretej sérii.“

Druhá séria seriálu ROD DRAKA už získala množstvo ocenení kritikov za „dychberúco vzrušujúci a strhujúci príbeh“ (TheWrap), ktorý „je skutočným návratom do zlatého veku Trónu“ (GQ). Esquire nazval druhú sériu „najlepším seriálom leta“, TV Guide ho označil za „najveľkolepejší seriál“ a Collider ho vyhlásil za „najlepší fantasy seriál dekády“.

Tvorcovia: George R. R. Martin a Ryan Condal sú spolutvorcami a producentmi; ďalšími producentmi sú Sara Hess, Alan Taylor, Melissa Bernstein, Kevin de la Noy, Loni Peristere, Vince Gerardis. Na základe knihy „Oheň a krv“ od Georgea R. R. Martina.

Viac o téme: #druhá séria #nakrúcanie #ROD DRAKA #tretia séria