Kateřina Marie Tichá predstavuje PLAMEN, prvú pieseň nového pripravovaného albumu

Tomas Karpel, Universal Music, s.r.o.

Speváčka, skladateľka, držiteľka prestížnej Ceny Anděl Kateřina Marie Tichá na seba výrazne upozornila svojim debutovým albumom Sami (2020).

Týmto pozoruhodným umeleckým počinom získala rešpekt odbornej verejnosti a zároveň mnoho nových nadšených poslucháčov a obdivovateľov. Teraz prichádza s prvou oficiálnou nahrávkou z pripravovaného albumu. Ten vzniká už v spolupráci s legendárnou kapelou Davida Stypku – Bandjeez. Pieseň Plamen sprevádza videoklip režiséra Ondreja Kudyna, ktorý predstavuje Katarínu nielen ako výnimočnú interpretku, ale prvýkrát aj ako tanečnicu.

„Plamen je pieseň o divokosti a ženskosti. O tom, že je niekedy dobré žiť jedným okamihom. Neriešiť to, čo príde zajtra. Je o tom, že každý človek má v sebe pokojnú a jemnú stránku. Zároveň aj tú divokú a neriadenú. Je dobré si ich obe dovoliť,“ hovorí Katarína a pokračuje: „Vždy ma lákal tanec. Hneď som vedela, že k tejto piesni patrí. Pohybovo ma pripravila fantastická tanečnica Eliška Bolečková. Bolo to vlastne prvýkrát, čo som naozaj tancovala – a bolo to oslobodzujúce a inšpiratívne. Eliška mi myšlienku a víziu pesničky pomohla rozvinúť v pohybe.“


Kateřina Marie Tichá a Bandjeez – Plamen

Katarína od vydania svojho prvého albumu ušla veľký kus cesty a v jej kariére sa udialo mnoho zaujímavých a dôležitých udalostí. Je potrebné spomenúť aspoň tie najzásadnejšie.

Štart spolupráce dnes už s legendárnou skupinou Davida Stypku – Bandjeez. Prestížna Cena Anděl v kategórii Objav roka. Vystúpenie v pražskej Lucerne k 80. narodeninám Marty Kubišovej. Prestížne vystúpenie na inaugurácii nového českého prezidenta Petra Pavla na Druhom nádvorí Pražského hradu. Medzitým Katarína Tichá nepretržite koncertovala. Jej emotívne vystúpenia v pražskom Lucerna Music Bare sú nezabudnuteľné.

Zároveň došlo k prvým skúsenostiam s hudobníkmi z jej sprievodnej skupiny Bandjeez pri práci v nahrávacom štúdiu. Produkcie nového albumu sa ujal (aj ako v prípade prvotiny) producent Ondřej ODD Turták. Materiál na nový album je pripravený a nahrávanie v plnom prúde.

Pieseň Plameň je prvou ukážkou z pripravovaného albumu Kataríny Márie Tichej a naznačuje, že sa máme na čo tešiť. Vydanie 2hého albumu sa očakáva v januári budúceho roka u vydavateľstva Singlton.

Viac o téme: #Kateřina Marie Tichá #novinka #PLAMEN #singel