O prekonávaní svojich vlastných hraníc v seriáli Za hranicami nemožného od National Geographic

Lenka Tungová, Disney+

V tomto seriáli nahliadneme do mysle najznámejších dobrodruhov na svete. Podelia sa s nami o svoje zážitky, keď čelili strachu, stratám a krutosti matky prírody.

S lavínou v pätách
V roku 2016 sa elitný snowboardista Travis Rice ocitol v pazúroch lavíny v odľahlom kúte Aljašky. Dnes sa Travis pozerá späť na takmer osudovú chybu, ktorá, samozrejme, definovala jeho súčasný prístup k životu.

Polárna expedícia
Polárnička Sarah McNair Landryová sa spolu so svojím bratom Ericom vydáva na 3 300 míľ dlhú zimnú výpravu. Boli vybavení lyžami a výstrojom. V krajine plnej ľadových medveďov boli ľahkou korisťou.

Nebezpečenstvo pod povrchom
Legendárni kajakári Ben Stookesberry a Chris Korbuic sa delia o svoje zážitky z divokej vody. Najväčší dojem na nich urobila pokojná rieka Lukuga v Kongu. Práve tu sa nachádza najväčšia koncentrácia krokodílov na svete.

Bojuj alebo zomri
V roku 2013 sa elitný kajakár Gerd Serrasoles zúčastnil na expedícii v mexickom regióne Chiapas, počas ktorej sa takmer utopil v dôsledku nečakaného vodného víru.

Prežil som lavínu
Horolezec Jimmy Chin sa práve šplhal po svahoch Grand Tetons vo Wyomingu, keď ho zasiahla lavína a strhla ho zo šesťtisícového svahu.


Edge of the Unknown with Jimmy Chin | Official Trailer | National Geographic

Návrat do života
Legendárny horolezec Conrad Anker a jeho chránenec David Lama chceli ako prví dosiahnuť vrchol Lunag Ri, najvyššej hory Himalájí, na ktorú ešte nikto nevystúpil. Conrad však náhle utrpel infarkt.

Nesmiete spadnúť
Lyžiar Angel Collinson dosiahol v tomto športe mnoho úspechov, od pretekárskych trofejí až po zjazd neprebádaných horských masívov. Pre svoj nový film sa rozhodla prekonať nové hranice a vydala sa na Aljašku.

Sila vôle
Na vrchole svojej kariéry chcel horolezec Will Gadd urobiť niečo, čo ostatní považovali za nemožné – vyliezť na 150-metrový zamrznutý vodopád Helmcken v Kanade.

Voľná sólo cesta
Keď Alex Honnold preliezol slávnu žulovú stenu El Capitan v Yosemitskom parku bez istenia, stal sa najznámejším horolezcom na svete. Spolu s horolezcom Tommym Caldwellom sa vydal do Maroka.

Všetky časti seriálu Za hranicami nemožného (Edge of the Unknown with Jimmy Chin) od National Geographic si môžete pozrieť na Disney+

Viac o téme: #Disney+ #Edge of the Unknown with Jimmy Chin #National Geographic #Za hranicami nemožného