Pýtate sa, kam ísť v prvý týždeň letných prázdnin? No predsa do Letnej čitárne Medická záhrada!

Mgr. Lenka Čechvalová

Je to tu, oddychový júl započal. A kde je najlepšie ho stráviť? Napríklad v príjemnom prostredí obľúbenej bratislavskej záhrady.

2. 7. o 17.00 – Putovanie po hoteloch a hostincoch starej Bratislavy
Bratislava je čarovné miesto s bohatou históriou. Avšak poznáme rôznorodé zákutia nášho hlavného mesta dostatočne dobre?

Spoznajme známe, ale i menej známe hotely a hostince z bratislavskej minulosti. Ukážeme si, kde sa nachádzali, a čo sa na ich mieste nachádza v súčasnosti. Napríklad, premýšľali ste už nad tým, kde bol postavený prvý bratislavský kabaret, alebo naopak, kde sa v Bratislave uskutočnilo prvé kinematografické premietanie?

Touto cestou vás bude sprevádzať Ján Vyhnánek. Prednáška bude doplnená bohatým obrazovým materiálom. Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Letná čitáreň Medická záhrada 2024
Letná čitáreň Medická záhrada 2024

3. 7. o 16.00 – Kvak a Čľup – Stratený gombík
Poznáte Divadlo Ratataj alebo putovný príbeh Arnolda Lobela o dvoch nerozlučných žabích priateľoch Kvak a Čľup? Ak nie, už v túto stredu môžete!
V okamihu, kedy Čľup stráca svoj nový gombík, dostáva sa do ohrozenia ich priateľstvo. Pre Čľupa je v tej chvíli dôležitejší stratený gombík ako priateľstvo s Kvakom. Avšak dobrý priateľ, žabiak Kvak, sa rozhodne vydať na cestu a svojmu priateľovi stratený gombík nájsť. Kvak pri hľadaní strateného gombíka stretáva rôzne zvieratá, ktoré majú problém a za pomoc ponúkajú Kvakovi gombík, ktorý hľadá. Kvak pomáha zvieratám. Gombík, ktorý za pomoc od zvierat dostáva, však nie je ten, ktorý hľadá. Gombík nenachádza, no počas cesty nachádza a nadobúda nové priateľstvá a skúseností.

Rozprávkovo poučná a humorná divadelná putovačka s pesničkami o dvoch nerozlučných kamarátoch. Účinkuje Divadlo Ratataj, pre deti od 4 rokov.

4. 7. od 10.00 do 13.00 – Mobilné technológie pre seniorov
Používate svoj smartfón len na bežné telefonovanie, ale chceli by ste ho využívať aj na ďalšie zmysluplné aktivity? Naši lektori a lektorky vám pomôžu s nastaveniami, aktualizáciami, zálohovaním fotografií alebo vašimi obľúbenými aplikáciami. Mobilné technológie už viac nemusia byť pekelnými technologickými strašiakmi!

Projekt digitálneho vzdelávania pre seniorov a jeho výsledok podporil SK-NIC.

Viac o téme: #Letná čitáreň Medická záhrada #podujatia