Skladba Lose Control od Teddy Swims patrí k utajeným hitom posledných mesiacov

Renáta Tomášová, Warner Music CZ

Teddy Swims ju vydal minulý rok začiatkom leta, trpezlivo ju propagoval a postupne ju premenil na zlato hneď v niekoľkých krajinách vrátane Austrálie a Kanady. Na Spotify má dnes pôsobivá pieseň takmer 165 miliónov prehratí.

„Byť zamilovaný môže byť ako závislosť. Stratíte kontrolu sami nad sebou a všetko sa začne prepadať. A vy máte pocit, že jedinou možnosťou, ako sa z toho dostať, je byť s milovanou osobou. A pritom chcete ten pocit zažívať znova a znova,“ komentuje obsah pesničky Jaten Collin Dimsdale, potetovaný urastený chlapík, ktorý sa kvôli hudbe vzdal kariéry úspešného hráča amerického futbalu.


Teddy Swims – Lose Control

Teddy Swims, ako si hovorí, začínal ako člen lokálnych alternatívne rockových a post-hardcore skupín, ktoré hrali hlavne prevzatý materiál. Od roku 2019 sa ale venuje R&B, popu a soulu s presahom do rapu aj country. Na YouTube postupne zverejnil sériu cudzích pesničiek, naspieval napríklad Jacksonovu Rock With You , You’re Still The One od Shani Twain alebo skladby Lewisa Capaldiho, Amy Winehouse a Chrisa Stapletona. Jeho videá pozbierali desiatky miliónov prehratí, čo neuniklo hľadačom talentov. Vlani podpísal vydavateľskú zmluvu s Warner Music, kde ihneď debutoval ablumom I’ve Tried Everything But Therapy (Part 1) . A práve z neho pochádza spomínaný singel Lose Control.

Viac o téme: #Lose Control #singel #Teddy Swims