Skupina SLZA prichádza s novou piesňou Musím sa vzdať

Marcel Vyšín, Universal Music, s.r.o.

Emotívnu pieseň o rozchode napísal Petr Lexa s Adamom Mišíkom a Jiřím Krhutom

Skupina SLZA má za sebou úspešné jesenné turné a vydanie štvrtého štúdiového albumu Monodráma. Teraz gitarista Lukáš Bundil a spevák Petr Lexa prichádzajú s chytľavou novinkou Mám to vzdať. Hoci po poslednom turné prechádzali menšou tvorivou krízou, na jar Petra Lexu pobozkala múza a celý refrén najnovšieho singla napísal za pár sekúnd. Petr Lexa sa opäť ujal úlohy režiséra videoklipu a z výsledku sa fanúšikovia môžu tešiť na YouTube.


Slza – Mám to vzdát

Spevák a skladateľ priznáva, že smutnejšie texty sa píšu oveľa ľahšie. „Len si to musím doma vysvetľovať, keď počujem zo štúdia vety ako ‚mal by som to vzdať, skúsiť žiť bez teba‘. Tentoraz som si musel sadnúť s Natálkou a vysvetliť jej, že sa s ňou po ôsmich rokoch vzťahu naozaj neplánujem rozísť prostredníctvom piesne,“ smeje sa Lexa a vysvetľuje, že ho jednoducho baví opisovať príbehy zo svojho okolia alebo čerpať inšpiráciu zo sociálnych sietí.

Slza / @JakubMaršál
Slza / @JakubMaršál

Populárna dvojica prichádza s novou piesňou po niekoľkomesačnej pauze. „Po poslednom albume som mal tak trochu pocit, že sa ‚odhlásim‘. Mal som pocit, že som v textoch povedal, čo som chcel povedať, a niekoľko mesiacov som v sebe nevedel nájsť témy,“ spomína spevák. Až s albumom Musím sa vzdať prišiel zlom, ktorý frontmanovi dodal potrebnú silu opäť tvoriť a pripraviť sa na nadchádzajúce koncerty, ktorých kapela toto leto odohrá nespočetne veľa.

SLZA / @JakubMaršál
SLZA / @JakubMaršál

Na finalizácii piesne SLZA spolupracovala s Jiřím Krhutom a Adamom Mišíkom. „Môže sa zdať, že ide o dva odlišné svety, ale práve to mi pomáha nájsť ten správny zlatý stred,“ myslí si Petr Lexa. Dodáva, že práve s mladým spevákom a hercom dokáže do singlov vniesť ešte viac prirodzenosti a civilnosti a Jiří Krhut si zasa dáva pozor na dodržiavanie pravidiel češtiny.

Či sa kapele SLZA podarilo splniť úlohu, posúďte sami už teraz na všetkých streamovacích platformách.

Viac o téme: #Musím sa vzdať #novinka #singel #Slza