/ SÚŤAŽ UKONČENÁ / SÚŤAŽ o 6 vstupov (2+2) na rodinno-fantazijný Lestival 2023

Od pondelka 5. júna do piatka 9. júna 2023 budeme na Facebooku a Instagrame Rádia VIVA súťažiť o 6 vstupov (1 vstup: 2 dospelí a 2 deti) na rodinno-fantazijný Lestival 2023 v Dolnej Krupej pri Trnave.

Sleduj facebook @radioviva.sk a instagram @radioviva_sk a označ niekoho, koho by si so sebou zobral na na rodinno-fantazijný Lestival 2023 v Dolnej Krupej pri Trnave. V piatok vyžrebujeme šiestich výhercov (3xFB a 3xIG) z komentárov v príspevkoch na Facebooku Rádia VIVA a Instagrame Rádia VIVA, ktorí získajú od nás vstupy (2 dospelí a 2 deti) na rodinno-fantazijný Lestival 2023 v Dolnej Krupej pri Trnave.

Podmienky súťaže:
✔️sledujte instagram @radioviva_sk a facebook @radioviva.sk
✔️napíš do komentáru odpoveď na otázku uvedenú v príspevku
✔️označ v príspevku niekoho, koho by si so sebou zobral na Lestival 2023
✔️súťaž prebieha od 5.6. 06:00 do 9.6. 15:00
✔️výhercov budeme kontaktovať v súkromnej správe
✔️meno / nick výhercu zverejníme v piatok v Rádiu VIVA
✔️podrobné podmienky súťaže si môžete prečítať TU


Na fantazijnom Lestivale sa z vajca vyliahol dráčik, bude mať premiéru

Raz ročne vyviera v historickom parku v Dolnej Krupej pri Trnave fantázia a pulzuje ňou celý les. Táto magická chvíľa opäť nastane v sobotu 17. júna. Piaty ročník jedinečného rodinno-fantazijného festivalu Lestival prinesie stálicu v podobe riečnej panny, z oblohy zoskočia parašutisti a tmu rozvibruje rytmická bubnovačka na čele svetluškového sprievodu. Silné zastúpenie budú mať draci. Aj takí, ktorých dosiaľ nikto nevidel a na Lestivale budú mať premiéru.

„Tento rok sme stavili aj na zahraničných umelcov. V rámci svojej svetovej tour zavítajú po prvýkrát aj na Slovensko. Na chodúľoch stretnete motýľa, vílu a draka. A to nie je všetko. Pripravili sme aj dve parádne predstavenia po zotmení. Ohňovú šou s chrliacim drakom a LED show,“ približuje organizátorka Lestivalu Nikola Gergely.

Park bude prístupný už od deviatej ráno. Slávnostné otvorenie piateho ročníka sa začne o 10.00 hod. na staronovom detskom pódiu s veľkým perníkovým prekvapením. V tomto roku ho bude sprevádzať symbolický tanec a pozdrav do neba. „Na počesť našej bývalej kolegyne Peťky, ktorá už nie je medzi nami, sme zmenili názov detského pódia na 3 holúbky. Na tomto mieste odštartujeme festival holúbkovým tancom, na konci ktorého za ňou vyletia 3 holuby do výšin,“ hovorí Gergely.

Ostrov bude patriť milovanej riečnej panne v akváriu. Na návštevníkov prehovorí drak, pred ktorým nebude žiadny cukrík v bezpečí. Veľké zmeny sa udiali počas roka aj v jaskyni Grotta, kde sa vlani ukrývalo dračie vajce. Dnes je však všetko inak. Premiéru bude mať dosiaľ nevidený funiaci drak aj s malým prírastkom.

Pestrý program ponúkne naraz až šesť pódií. Mapka s programom zavedie každého návštevníka k tomu pravému preňho. Hlavné pódium Les rozozvučia s blížiacim sa večerom koncerty Simy Magušinovej a hudobných skupín Hudba z Marsu, Chiki liki tu-a a Bystrík banda. Poobedie na ňom bude patriť folklóru a detským súborom.

Najmenšie ale i väčšie deti čaká na dvoch pódiách šnúra interaktívnych predstavení, divadiel či tanečných vystúpení. Pod veľkolepou storočnou sekvojou zaznejú láskavé, no zároveň poučné prednášky. Na autorské čítačky bude lákať pódium Sovičkovo. Priamo v lese vyrastie obývačka Panta Rhei. Posilnenia sa dočkala aj EKO zóna s množstvom zaujímavých aktivít.

Lesné cestičky prevedú návštevníkov rôznymi čarovnými zákutiami a inštaláciami na motívy Dobšinského rozprávok s najvyššou hustotou rozprávkových a fantazijných postavičiek na meter štvorcový. Orientáciu preverí senové bludisko, dlhé vlásky upravia víly a hladné žalúdky zaplnia dobroty z Divotvorného hrnca. Spred železničnej stanice v Trnave bude cez vyzdobenú zastávku na Zelenom kríčku premávať známa kyvadlovka Lestibus. Všetko stíchne úderom polnoci.

Viac o téme: #facebook #Lestival 2023 #radioviva #suťaž #vstupenky