THE SHELLDOVES a ich rokenrolová novinka „Tancuj ako Drak“ roztancuje snáď každého!

Andrea Sulovská, ALL ABOUT MUSIC, s. r. o.

Nenechajte si ujsť ich najnovší singel „Tancuj ako Drak“!

Mladý duch žije navždy a výnimkou nie je ani slovenská kapela THE SHELLDOVES, ktorá vydáva chytľavý singel s názvom „Tancuj ako Drak“. Skladba tancuje v rytme dobového rokenrolu, ktorý jeho milovníci určite ocenia!


The ShellDoves : Tancuj ako drak

„Jedného dňa mi zavolal kamarát, či nemáme rokenrol v slovenčine, pretože by ho potreboval do TV. My sme ho nemali, pretože sme si pomysleli, že kto by už len potreboval „rokenrol“? Napriek tomu sme jednu skladbu vytvorili, len tak do zásoby, keby bolo treba…a tak je tu. Sadol som si k tomu, vymyslel riff, napísal text a bolo,“ spomína autor hudby aj textu, Radovan Palkovič.

Okrem iného prezradil, že shelldoves je slovnou hračkou, ktorá má výslovnosťou pripomínať kapelu The Shadows, jednou z výraznejších hudobných vzorov kapely.

Kapela vznikla v roku 2018, s pôvodným zámerom tvoriť autorské skladby v angličtine a preto je ich nový tanečný singel „Tancuj ako Drak“ veľmi osviežujúcou zmenou v ich repertoári zameranom na tanečný repertoár 50., 60., 70. rokov po súčasnosť.

Singel „Tancuj ako Drak“ sa nahrával v štúdiu Randal Factory patriaci skupine Randal Group Production, ktorú založili známi slovenskí hudobníci a producenti Jimi Cimbala a Zoli Tóth. Pri nahrávaní basy a bicích asistoval Boris Turaz a Zoli Tóth a o finálny mix a master, dohrávanie gitár a spevu v štúdiu „Under The Cherry Tree“ sa postaral Marián Bihary. Videoklip k novému singlu sa točil na pódiu DK Šúrovce a má ho na svedomí Ľubomír Bilský, pre ktorého je tento typ videoklipu takisto prvotinou.

Členovia kapely sú Radovan Palkovič (gitara a spev), Peter Doboš (gitara a spev), Igor Bihary (gitara a spev) a Robert Mrva (bicie a spev), ktorí vám plánujú aj naďalej s radosťou prinášať klasický big beat 60. rokov.

Skladba je dostupná k vypočutiu na všetkých digitálnych platformách.

Viac o téme: #novinka #singel #Tancuj ako Drak #THE SHELLDOVES