Živý prenos štartu letu do vesmíru a exkluzívny rozhovor s členom posádky Crew Dragon

Stanislav Čačko, RTVS

Diváci Dvojky budú opäť naživo svedkami špeciálnej udalosti. K Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS) znovu vzlietne vesmírna loď Crew Dragon spoločností NASA a SpaceX. Všetky podstatné informácie o tejto výprave zaznejú z úst exkluzívnych hostí v relácii Experiment špeciál naživo v piatok 23. apríla.

RTVS pripravila pre svojich divákov ďalšie mimoriadne živé vysielanie vedeckej talkshow s Gregorom Marešom. Do vesmíru sa totiž opäť chystá vesmírna loď Crew Dragon. Tentokrát na jej palubu nastúpi aj štvorčlenná posádka, ktorej súčasťou bude astronaut z Európy – Francúz Thomas Pesquet. Práve ten exkluzívne pre RTVS porozpráva aj o svojich pocitoch z tejto vzrušujúcej vesmírnej výpravy.

„Po niekoľkých týždňoch komunikácie s ESA (Európska vesmírna agentúra) sa nám podarilo dohodnúť exkluzívny 10-minútový rozhovor. Astronauta Thomasa Pesqueta sme zastihli v NASA, počas intenzívnych príprav na let do vesmíru, iba necelý týždeň pred štartom misie. Úprimne ho potešil záujem zo Slovenska a všetkých divákov pozdravil v slovenskom jazyku,“ hovorí dramaturg RTVS Matej Novák. Diváci sa môžu tešiť na rozhovor plný zaujímavých informácií. Prezradil napríklad aj to, aká bude jeho polročná úloha na ISS (International Space Station) a či je možné si z vesmíru priniesť suvenír. „Divákom ponúkneme exkluzívny rozhovor počas živého prenosu relácie Experiment (22.4.). Celý rozhovor odvysielame v magazíne VAT – veda a technika v sobotu 1.mája na Dvojke,“ dodáva Matej Novák.


RTVSOfficial

Súčasťou piatkového vysielania bude aj exkluzívny hosť v štúdiu, divákom Experimentu dobre známy astronóm Jiří Šilha. Experiment špeciál: Naživo do vesmíru odvysiela televízna Dvojka 23. apríla o 11.30 h. Živý prenos RTVS prinesie aj online na webe RTVS.sk a prostredníctvom streamu na facebookových profiloch RTVS, Dvojka, Experiment a VAT.

Obľúbenú vedeckú talkshow Experiment vysiela Dvojka od jesene 2018. Za takmer 3 roky mohli diváci vidieť doposiaľ 7 špeciálov. Okrem troch špeciálnych vysielaní o koronavíruse, priniesla Dvojka štyri veľké udalosti týkajúce sa vesmíru. Diváci Experimentu boli naživo svedkami cesty ľudskej posádky do vesmíru, jej návratu na Zem či pristátia misie na Marse.

 

Viac o téme: #crewdragon #denzeme #Dvojka #Experiment #let #letdovesmiru #naživo #online #relácia #rozhovor #RTVS #stream #Vesmír #zivyprenos