Peter Nagy v štúdiu Rádia VIVA

Peter Nagy nás privítal v rádiu v sprievode sláčikového kvarteta. K jeho piesni nám prišiel objasniť odpoveď na hádanku k jeho najnovšej skladbe.

Kvartetovo-sláčikový orchester a na prvý pohľad, nie jasno pochopiteľný príbeh vo videoklipe Petra Nagyho. Za svojich dlhých 35 rokov Nagy napísal desiaty textov a prišiel na to, že počas toho sa stretával vždy s tromi skutočnosťami- Láska, Smrť a Sloboda. A zároveň je to aj jeho najnovší titul na jeho čerstvom albume s názvom PIANKO 2. V klipe sa nachádzajú tri ženy, ktoré stvárňujú lásku, smrť a slobodu. Stavili sa medzi sebou, ktorá „vyhrá“ študenta pri stole vedľa. Keď si spustíte videoklip, uvidíte tri prázdne stoličky. PREČO? Odpoveď Nagyho bola jednoznačná. Podľa Peťa si každý človek predstavuje niečo iné pod slovom láska, smrť alebo sloboda. Autor necháva priestor pre samotnú predstavivosť závislú od jedinca.

Jeho nový album budeme mať možnosť počuť na jeho turné, ktoré odštartuje 2.10.2019 v Nitre, na Slovensku končí v Bratislave a pokračuje do susedných Čiech.
Na VIVE Binďo v popoludňajšej šou dal Peťovi náš veľmi dobrý známy kvíz- Fakty, ktoré nepotrebuješ vedieť.