TWENTY ONE PILOTS vydali album Scaled And Icy

Renáta Tomášová, Warner Music CZ

Skupina TWENTY ONE PILOTS vydala album Scaled And Icy. Šiesty album dvojice z Ohia patrí nepochybne k najočakávanejším titulom roku. Tyler Joseph a Josh Dun nahrávku túto noc predstavia počas globálnej akcie Twenty One Pilots – Livestream Experience.

Záujemcom sľubujú jedinečný virtuálny zážitok vrátane interaktívnych prvkov. Vstupenky na udalosť, kde okrem nových piesní zaznejú aj staršie hity, je možné si zadovážiť na stránke livetwentyonepilots. Prenos začína v sobotu o 02.00 nášho času.

Album Scaled And Icy vznikol počas covidovej pandémie a výrazne sa na ňom prejavili emócie, ktoré v roku 2020 prevládali – úzkosť, osamelosť, nuda a najrôznejšie pochybnosti. Vzhľadom k situácii dvojica zmenila proces nahrávania, vzdala sa spoločnej práce v štúdiu a vymenila ju za virtuálnu komunikáciu. Základ väčšiny piesní nahral spevák a skladateľ Tyler Joseph v domácom štúdiu v izolácii. S tým korešponduje aj názov albumu – má asociovať stav, v akom sa album nahrával a ako hudobne pôsobí. Teda akosi zmenšene a izolovane. Priaznivcom Twenty One Pilots neuniklo, že názov albumu je zároveň anagramom frázy „Clancy is dead“ z predchádzajúcej platne Trench.


WMG (v mene spoločnosti Fueled By Ramen/Atlantic)

„Je naozaj ťažké sa naladiť a pokračovať v tom, čo sme doteraz robili, bez koncertov a interakcie s našimi fanúšikmi,“ prezradil Tyler Joseph v máji 2020 v rozhovore pre Apple Music 1 a naznačil, že sa kapela asi vydá inou cestou. Predchádzajúce albumy skupiny boli do detailu prepracovanými koncepčnými nahrávkami plné skrytých odkazov, príbehov a postáv. V tomto zmysle je novinka Scaled And Icy viac kolekciou pesničiek a láskyplným rodinným vyznaním Tylera Josepha. Aj keď je zvukovo pestrejší, pôsobí skromnejšie než majstrovské dielo Trench z roku 2018. Skupina sa na ňom vracia k vlastným koreňom.

Viac o téme: #album #novinka #scaledandicy #twentyonepilots