Nová miniséria od Mikea Whitea „The White Lotus“ bude mať premiéru 12. júla

Bohuš Mäsiarčik, Top of Mind

Šesťdielna satirická miniséria HBO „THE WHITE LOTUS“ z dielne Mikea Whitea (tvorca seriálu Moje nové Ja z produkcie HBO), odohrávajúci sa v luxusnom havajskom letovisku.

V hlavných úlohách sa predstavia Murray Bartlett (Hľadanie z produkcie HBO), Connie Britton (Nashville), Jennifer Coolidge (2 $ocky), Alexandra Daddario (Temný prípad z produkcie HBO), Fred Hechinger (Ôsma trieda), Jake Lacy (Girls z produkcie HBO), Brittany O’Grady (Little Voice), Natasha Rothwell (Nesvoja z produkcie HBO), Sydney Sweeney (Eufória z produkcie HBO) a Steve Zahn (Treme z produkcie HBO). Seriál zachytáva zážitky niekoľkých hotelových hostí počas ich týždennej odpočinkovej a omladzujúcej dovolenky v raji. S každým ďalším dňom však vychádza najavo, že títo dokonalí turisti, usmievaví zamestnanci hotela, ale aj samotné idylické letovisko majú aj svoju temnejšiu stránku.

V seriáli opakovane vystupujú tiež Molly Shannon (Rozvod z produkcie HBO), Jon Gries (Dream Corp LLC), Jolene Purdy (WandaVision), Kekoa Kekumano (Aquaman) a Lukas Gage (Eufória z produkcie HBO).

Z množstva zamestnancov sa zoznámime s puntičkárskym manažérom letoviska Armondom (Murray Bartlett), s ktorým to ide z kopca, keď utrpí náhly šok, ale aj s pragmatickou manažérkou wellness centra Belindou (Natasha Rothwell), ktorej náročný hosť spôsobí kolotoč emócií. Medzi návštevníkmi nájdeme rodinu Mossbacherovcov – Nicole (Connie Britton) je úspešná riaditeľka, workoholička, ktorá si nemôže pomôcť a k svojej rodine sa chová ako k neposlušným zamestnancom. Jej manžel Mark (Steve Zahn) rieši nepríjemné zdravotné ťažkosti i komplex menejcennosti. Ich pubertálny syn Quinn (Fred Hechinger), spoločensky neohrabaný gamer, prvýkrát objavuje krásy prírody a ich dcéra Olivia (Sydney Sweeney) so svojou kamarátkou Paulou (Brittany O’Grady), ktorá je rovnako prostoreká ako Olivia, cynicky hodnotia životný štýl a hodnotový systém ľudí okolo seba.

Na dovolenku prichádza tiež pohľadný a privilegovaný Shane Patton (Jake Lacy) a jeho krásna nevesta Rachel (Alexandra Daddario). Shane a Rachel sú veľmi zamilovaní, ale keď sa v tomto novom intímnejšom prostredí začnú lepšie spoznávať, začnú sa nad ich láskou sťahovať mračná obáv. Vo chvíli, kedy ich svojou nevítanú návštevou prekvapí Shaneova vtieravá matka Kitty (Molly Shannon), sú ich rozprávkové medové týždne v troskách. Za láskou a toľko potrebnou masážou do hotela sama prichádza tiež Tanya McQuoid (Jennifer Coolidge), bohatá labilná žena, ktorá sa spamätáva zo smrti svojej matky.

THE WHITE LOTUS vytvoril, napísal a režíroval Mike White, producentmi sú Mike White, David Bernad a Nick Hall, koproducentom je Mark Kamine. Seriál sa natáčal na ostrove Maui. Seriál bude mať premiéru v pondelok 11. júla a bude dostupný na HBO GO.

Viac o téme: #HBOGO #mikewhite #miniséria #novinka #thewhitelotus