Jaskyňa

Novinka z filmového sveta natočená podľa skutočnej udalosti, ktorá zasiahla celý svet má názov JASKYŇA. Dramatický triller vás zavedie na miesto, ktoré ste poznali len z televíznych novín, či zo spravodajstva internetových portálov. Možno ste sa báli aj za nich, asi ste im držali palce, aby prežili… a celkom isto, by ste sa nikdy nechceli ocitnúť v podobnej bezmocnej situácii.

Nachádzame sa v Thajsku v roku 2018. 12-členný chlapčenský futbalový tím na čele s trénerom sa vydal na výlet do jaskynného komplexu Tham Luang v oblasti Chiang Rai nachádzajúcej sa na severe krajiny. Náhly prudký dážď však zdvihol hladinu vody, ktorá zaplavila prístupovú cestu a všetkých uväznila v útrobách jaskyne. Vyslobodený boli až po viac ako dvoch týždňoch s pomocou početného tímu skúsených potápačov a záchranárov zo všetkých kútov sveta.

Film sa skôr ako na zachraňovaných sústredí na záchranárov – ktorých vykresľuje ako skromné a statočné postavy v príbehu, z ktorých sa nakoniec stali hrdinovia. Snímka má charakter dokumentu, ale tempom ju môžeme zaradiť skôr k akčnej dráme alebo trilleru. Originálny názov THE CAVE, u nás ako JASKYŇA – prichádza na veľké plátna od prvého októbra.

Viac o téme: #akčný #animovanyfilm #dobrodružný #dokumentarnyfilm #dráma #fantasy #film #historický #horor #kino #komédia #krimi #muzikál #rodinnyfilm #romantický #rozprávka #scifi #športový #thriller #vojnový #životopisný