Dôležité informácie k 10. Mariatálskemu štvancu

ŠTARTOVÉ BALÍKY SI MÔŽU BEŽCI PREVZIAŤ UŽ V PODVEČER 25. SEPTEMBRA. DETI ŠTARTUJÚ UŽ O 11:00
Obľúbený beh Malými Karpatami sa koná už túto sobotu. „Na základe prísnych hygienických opatrení a obmedzení počtu účastníkov podujatia v jednom momente do 500, sme sa rozhodli presunúť detské behy už na doobedie. Zabránime tak kontaktu detí s masou bežcov, ktorá si príde užiť disciplíny pre dospelých. Pre deti máme pripravené aj rôzne zaujímavé a najmä kreatívne aktivity ako aj vystúpenie obľúbeného dua FIFO a VIERKA, ktoré začne po skončení detský behov a vyhlásení výsledkov detských kategórií o 12:30.

“Detský beh Záhoráčik teda odštartuje už o 11:00, štarty pôjdu postupne podľa vekových kategórií od najmladších po najstaršie s tým, že rodičia budú môcť prísť deťom vyzdvihnúť balíky a štartové čísla buď deň vopred 25.9.2020 od 18:00 do 19:30 alebo v deň podujatia a teda 26.9.2020 už od 9:30.“ povedal riaditeľ podujatia Radoslav Augustín z 8P

VÝDAJ ŠTARTOVÝCH BALÍKOV PRE DOSPELÝCH AJ V PIATOK AJ V SOBOTU
Jednou zo zmien bude možnosť prevzatia si štartový balík deň pred podujatím, v piatok 25.9.2020 a to v čase od 18:00 do 19:30. „Prosíme bežcov, aby dodržiavali rozostupy a po prebratí balíka sa nezdržiavali v areáli. Iba ak by nám chceli pomôcť s prípravami ?. V sobotu sa výdaj balíkov a čísiel pre kategórie dospelých začne až o 13:30. Tak ako výdaj detských, rovnako tak aj výdaj čísiel pre dospelých bude regulovaný a určite chceme zabrániť dlhým radom, a preto poprosíme všetkých, aby si to nenechávali na poslednú chvíľu. Výdaj bude podobný ako kontrola batožiny na letisku s postupným púšťaním ľudí do priestorov výdaja balíkov. V rámci výdaja štartových čísiel bude samozrejme možná ešte aj registrácia na beh, až do naplnenia limitov podujatia, ktoré nájdete na www.horskybeh.sk v propozíciách, ktoré je potrebné si dôkladne prečítať,“ dopĺňa Augustín.

Kvôli obmedzeniam nebude možné podávať tradičné občerstvenie vo forme guľášu, avšak bežcov určite poteší ovocie a vychladený Birell v cieli. Všetci bežci budú mať počas dňa k dispozícií aj pitnú vodu vďaka Bratislavskej vodárenskej spoločnosti, no na základe hygienických pokynov vás prosíme o zabezpečenie si vlastnej fľaše, do ktorej bude možné si vodu nabrať. K dispozícií bude ovocie a horká čokoláda a v balíku si každý nájde vitamínovú vodu Body&Future, müsli tyčinku/banány v čokoláde od partnera Kraj a pre krásny a pozitívny úsmev pastu Elmex a kefku Colgate.

Každý z účastníkov si zahrá o novučičký Ford Puma na víkend s plnou nádržou od nášho partnera Summit Motors Bratislava, paletu Ytongu, víkendové pobyty od Wellness hotel Patince****, či bezpečné lepidlá UHU. Všetci dospelí stojaci na bedni dostanú 4-balenie Birellu a zľavy na dovolenky od generálneho partnera TUI Reisecenter Slovensko.

MEDAILA, TRIČKO A DIPLOM
Každý bežec dostane okrem štartového balíku aj medailu z limitovanej edície, ktorá svojím dizajnom pripomína štartové číslo samozrejme s číslo 10., ktoré predstavuje 10. ročník podujatia. V rovnakej grafike je aj tričko, ktoré si bežci budú môcť zakúpiť pri registrácii, prípadne nám môžu napísať na beh@8p.sk a my im ho rezervujeme. Po podujatí každému príde sms s jeho výsledným časom a taktiež si bude môcť každý bežec vrátane detí stiahnuť diplom.

Obyvatelia s trvalým pobytom v Marianke majú štartovné zadarmo. Podujatie sa koná za podpory obce Marianka. „Tento rok máme Už 10. výročie Štvanca a veríme, že sa opäť stretneme v príjemnej rodinnej atmosfére tohto bežeckého podujatia v krásnej prírode Malých Karpát. Opäť sa môžete tešiť na Detský beh Záhoráčik na 100-800m, štafety na 3 x 5,5km s APEXOM a Malý 5,5km a Veľký Štvanec na 10km. Ten kto bežať nemôže, nám môže prísť pomôcť.

Viac info o dobrovoľníctve nájdete tu: https://bit.ly/pridem_pomoct_na_stvanec
Ešte viac informácii nájdete tu: FB Mariatálsky Štvanec
Registrácia prebieha na www.horskybeh.sk tu: http://bit.ly/registrácia_chcem_bežať_štvanec
Generálny partner – TUI Reisecenter Slovensko

Vstup na podujatie bude regulovaný. Kapacita podujatia je v jednom momente do 500 ľudí. Z tohto dôvodu bude areál ohradený. Celé podujatie bude prebiehať za prísnych hygienických opatrení na základe vyhlásenia Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky ako príslušného orgánu štátnej správy na úseku verejného zdravotníctva podľa § 5 ods. 4 písm. h) zákona č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

 

Viac o téme: #beh #detskybehzahoracik #diplom #Marianka #mariatalskystvanec #medaila #tričko