Tomáš Klus vydáva svoje najnovšie digitálne albumy v limitovanej edícii na CD

Mgr. Adriána Čahojová, SUPRAPHON a. s.

Pre veľký záujem fanúšikov vydáva Tomáš Klus v limitovanej edícii na CD svoje dva posledné albumy, ktoré pôvodne vyšli len digitálne. V zaujímavo výtvarne poňatých obaloch vychádzajú CD Pět Pohromadě a ČAUČESKU už dnes, 23. júla 2021.

„Politický“ album Tomáša Klusa s veľavravným názvom ČAUČESKU tne do živého. Pesničkár si neberie servítky a emotívne reflektuje súčasnú situáciu. Ide o silné dielo v produkcii Jiřího Buriana a s faktickými vsuvkami investigatívneho novinára Jaroslava Kmentu.

Na CD vychádza tiež minialbum s piatimi piesňami inšpirovanými lockdownom, ktoré Tomáš Klus naspieval vlani na jar so svojou manželkou Tamarou. Album Pět Pohromadě umožňuje poslucháčom nahliadnuť za oponu rodinnej symbiózy, ktorá nabáda k vnútornému zamysleniu a uvedomeniu si toho, akú silu má rodina.


Supraphon (v mene spoločnosti SUPRAPHON a.s.) a spolky vlastníkov práv na hudbu (1)

Koncom júna sa objavilo v predaji tiež CD Elefantazie, ktoré je štúdiovou nahrávkou piesní z divadelného muzikálu režiséra Davida Drábka, hudobného skladateľa Darka Krála a textára Tomáša Belka s Tomášom Klusom v jednej z hlavných úloh príbehu Josepha Merricka – takzvaného Slonieho muža. Krst tohto CD sa uskutočnil v rámci predstavenia v divadle ABC 20. júla 2021.